جشنواره شعر آئینی در استان سمنان برگزار می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، فرشید فلاح لاله‌زاری در جمع خبرنگاران در سالن شهید مطهری سمنان اظهار داشت: امساسل در ایام محرم صفر ویژه برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری اجرا شد.

وی از جمله این برنامه‌ها را سوگواره ملی مهر محرم و برپایی نمایشگاه محرم در حرم رضوی و همچنین جشنواره استانی شعر آئینی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره شعر آئینی امسال به میزبانی شهرستان گرمسار به صورت استانی برگزار می‌شود و بدین ترتیب شاعران استان سمنان می‌توانند آثار و سروده‌های خود را در وصف و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: تولید محتوای برای فضای مجازی با رویکرد عاشورایی و حال و هوای اربعینی از اهداف برگزاری سوگواره ملی و بین‌المللی مهر محرم است که لازم است با توجه به مدت زمان باقیمانده علاقه‌مندان به شرکت در این سوگواره اعم از فیلم‌سازان، عکاسان و دیگر فعالان فضای مجازی نسبت به ارسال آثار خود هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

فلاح همچنین از برگزاری سوگواره استانی تعزیه در استان سمنان خبر داد و گفت: این سوگواره نیز از جمله برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است که با مشارکت بسیار خوب گروه‌های مختلف تعزیه این استان به میزبانی شهرستان دامغان برگزار شد.

وی در ادامه به موضوع شیوع کرونا اشاره کرد و با بیان اثرگذاری این موضوع بر نحوه برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی، هنری، فرهنگی و دیگر فعالیت‌ها گفت: شیوع این بیماری موجب شد بسیاری از برنامه‌ها از حالت حضوری به غیرحضوری و از طریق مجازی انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به فرآیند بسیار خوب واکسیناسیون کرونا در کشور و استان سمنان گفت: با توجه به شرایط موجود و بر اساس تابعیت از دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا تمام مسئولان در تلاش برای بازگشایی مراکز آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها هستند.

250 اثر به جشنواره شعر آئینی استان سمنان ارسال‌ شده استسوگواره مهر محرم زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورایی استنخستین سوگواره تعزیه محمدآباد زرند برگزار شد+تصاویر

فلاح عنوان کرد: نقش رسانه در اطلاع رسانی و یاری مسئولان برای اجرای هر چه بهتر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است و از عموم فعالان این عرصه درخواست داریم همکاری لازم در این زمینه را داشته باشند.

انتهای پیام/363/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید