جلسه فوق العاده پارلمان ژاپن برای انتخاب جانشین سوگا

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ان اچ کی، چهار نامزد انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات، حزب اصلی حاکم در ژاپن، در مورد برخی مسائل مربوط به چین و کره شمالی نظرات مشابهی ابراز کرده اند.

کونو تارو وزیر اصلاحات رگولاتوری، کیشیدا فومیو رئیس سابق شورای سیاست گذاری حزب لیبرال دموکرات، تاکائیچی سانائه وزیر سابق امور داخلی و ارتباطات، و نودا سیکو جانشین دبیرکل حزب لیبرال دموکرات، روز دوشنبه به طور فعال در این باره مناظره کردند.

در مورد دیپلماسی و امنیت، همه آنها گفتند که اتحاد ژاپن و آمریکا باید پایه و اساس پاسخگویی به موضوعاتی از جمله فعالیت های سلطه جویانه زیاد چین و برنامه موشکی کره شمالی باشد.

آنها همچنین خواستار همکاری با کشورهایی شدند که دارای ارزش های جهانی مشترک مانند آزادی، دموکراسی و حاکمیت قانون هستند.

انتظار می رود این چهار نامزد به تبادل نظر با سازمان های محلی و گروه های صنعتی ادامه دهند. آنها قرار است از روز پنجشنبه در جلسات مباحثات آنلاین چهار روزه درباره سیاست، به سوالات مردم پاسخ دهند.

از سوی دیگر دولت ژاپن در یک نشست کابینه در روز سه شنبه تصمیم گرفت که برای انتخاب نخست وزیر آینده کشور روز چهارم اکتبر یک جلسه فوق العاده پارلمان تشکیل دهد.

این تصمیم بدین معنی است که انتخابات بعدی مجلس نمایندگان پس از پایان دوره نمایندگان که 21 اکتبر خواهد بود برگزار می شود.

قانون انتخابات مناصب دولتی تصریح می کند که اگر جلسه پارلمان تشکیل شود، برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان به دلیل پایان دوره قانونگذاران، باید بین 24 تا30 روز از تاریخ پایان جلسه پارلمان انجام شود.

اگر برگزاری یک انتخابات سراسری به دلیل انحلال پارلمان باشد و رای گیری طبق روال مرسوم در یک روز یکشنبه انجام شود، دستکم 12 روز برای مبارزات انتخاباتی لازم است.

وزارت امور داخلی می گوید اگر انتخابات مجلس نمایندگان پس از پایان دوره قانونگذاران برگزار شود، این اولین مورد در تاریخ ژاپن بعد از جنگ خواهد بود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید