جنگل‌های ممسنی همچنان در آتش می‌سوزد؛ درخواست بالگرد برای اطفای حریق

– اخبار استانها –

داوود ایوبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز ، با اشاره به اینکه مناطق جنگلی و کوهستانی شهرستان ممسنی از ظهر روز گذشته دچار آتش‌سوزی شده است، اظهارداشت: با کمک نیروهای مردمی و حفاظت منابع طبیعی روز گذشته پس از چند ساعت تلاش آتش مهار شد اما به دلیل شدت باد و ارتفاعات آتش مجدد شعله‌ور شد.

وی با بیان اینکه آتش همچنان نیز شعله‌ور است و مجدد درخواست بالگرد از مرکز استان شده است، گفت: همه نیروها اعم از دهیاری‌ها، مردم و نیروهای حفاظت منابع طبیعی در منطقه حضور دارند، اما تاکنون موفق به مهار آتش نشدند.

حریق در جنگل‌های "ممسنی" استان فارس/ باد شدید مانع از مهار آتش است2 فروند بالگرد اطفای حریق به استان گلستان اعزام شدشرق و غرب جنگل های استان گلستان دچار حریق شد

فرماندار ممسنی با بیان اینکه روز گذشته نیز بالگرد برای کمک ارسال شد اما با تاریک شدن هوا امکان پرواز مجدد بالگرد وجود نداشت، افزود: در حال حاضر نیروها در تلاش برای مهار آتش هستند اما ارتفاعات و شدت باد این تلاش را کند کرده است.

به گزارش تسنیم آتش‌سوزی در جنگل‌های استان فارس هر ساله در بهار و تابستان رخ می‌دهد اما امسال به دلیل شرایط ویژه خشکسالی و گرمای هوا از نیمه اسفندماه 99 حریق‌ها شروع شده و هر از چند گاهی در یکی از مناطق جنگلی استان خودنمایی می‌کند.

شهرستان ممسنی از جمله نقاطی است که امتداد جنگل‌های زاگرس و درختان بلوط در آن قرار دارد و سوختن جنگل‌های آن به معنای آسیب درختان کهنسال بلوط و حیات وحش آن منطقه است.

انتهای پیام/424 /ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید