جنگل انجیلی در حصار زباله / فرار رو به جلو و درماندگی بابل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر، گروه استان ها- صدیقه قربان نیا: همه چیز در جنگل کتاب مقدس از 23 سال پیش با یک اشتباه تاریخی آغاز شد و هر روز بر حجم زباله های انباشته و دور ریخته شده از حاشیه بکرترین جنگل های دریای خزر می گذرد و هر روز بر میزان آن افزوده می شود.

سایت کتاب مقدس یکی از سایت های دفن زباله در مازندران پس از تکمیل ظرفیت سایت متیو عموما تصور می شد که انتقال زباله به خارج از شهر محل دفع زباله های کوتاه مدت است، اما حتی پس از گذشت 23 سال، وعده انتقال و دفع این زباله های زخمی قدیمی محقق شد.

سایت کتاب مقدس تهدید اتلاف را به فرصت تبدیل می کرد و طلای کثیف را به منبع درآمدی پایدار تبدیل می کرد، اما اکنون فراخوانی برای بیداری جنگل های بکر و کمیاب منطقه است.این سایت در حومه روستای Inzir Si، یک بخش واقع شده است بابلکنار در حاشیه آن منطقه ای طبیعی با جنگلی است که قدمت آن به تاریخ بازمی گردد.

جنگل کتاب مقدس یک جاذبه رویایی بکر، یکی از مناطق بکر و راحت بابل به حساب می آمد. در حال حاضر انباشت زیاد زباله مانع رسیدگی دولت به آن می شود، جمعیت روزانه کاهش می یابد و زنگ مهاجرت و مهاجرت به صدا در می آید.

ساکنان این حوزه او به نفع اتحادیه برای دموکراسی صحبت کرد، اما گفت که حفظ درجاتی از استقلال راه حل نیست.

مشهدی قربانعلی یکی از کشاورزان این بخش است که آلودگی آب های زیرزمینی درختان را از بین برده است. العمر خورده شده و خبری از جابجایی آن نیست.

او ادامه می دهد: جنگل بکر کتاب مقدس یکی از مناطق باستانی این سرزمین است که زیستگاه انواع گونه ها، پرندگان و جانوران است و اکنون زیستگاه حیوانات گوشتخوار است که جایگزین بسیاری از گونه های کمیاب پرندگان و جانوران شده است.

جنگل انجیل در حصار زباله / فرار به جلو و درماندگی در شهر بابل

تراژدی کتاب مقدس نه تنها در این شهر، بلکه در آلودگی سفره های آب زیرزمینی نیز وجود دارد

علی حسینی شهروند بابلی نیز از مدیریت شهری به دلیل مدیریت پسماند انتقاد کرد. کتاب مقدس فاجعه گفت کتاب مقدس نه تنها مربوط به شهر است بلکه سفره آب زیرزمینی را نیز آلوده می کند و این یعنی زنگ مرگ محیط زیست ایران به باد رفته است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر بهترین راه حل را جلوگیری از بلایای زیست محیطی دانست. کتاب مقدس های فرهنگ سازی دیگر برای کاهش تولید زباله وتفکقکک زباله منشأ خود را می داند و از حمل آن برای دفع به صورت غیراصولی گله مند است.

وی گفت: پرندگان اغلب نایلون و زباله های زیادی را به خانه های خود پرتاب می کنند که سلامت ساکنان و کودکان را به خطر می اندازد.

شهرداری بابل و کنترل های ضعیف و ناتوانی در حل مشکلات زباله برای سال ها از جمله کنترل های فعلی روشن و واضح است سکانداران شهرداری فعلی متهم به فرار شده است که قبلاً برای جداسازی زباله از مبدا و انتقال زباله به محل های دفن بهداشتی و مناسب اقدام کرده است، هنوز زیرساخت ها و اقدامات اولیه را فراهم نکرده ایم.

شهرداری ها نمی توانند مشکل زباله را حل کنند

در همین حال شهردار بابل به ماره گفت: کتاب مقدس شما خود بی گناه هستید، زیرا این فاجعه زیست محیطی مربوط به این مکان نیست، بلکه مربوط به وعده ای است که به دلیل منظره جزیره محقق نشده است.

قاسم دابو یان عنوان: تهدید زباله کتاب مقدس فقط مربوط به بخش هاست بابلکنار یا شهر نیست، اما با نفوذ شیرابه به آب های زیرزمینی سفره های غذاخوری مردم تهدید می شود.

وی افزود: حل معضل زباله از توان شهرداری خارج است و عزم و اعتبار ملی می طلبد تا تهدید زباله به فرصتی برای منبع درآمد شهر تبدیل شود.

دابو یان وی افزود: اولین گام در حل معضل زباله، تفکیک زباله از مبدا به صورت اصولی و حرفه ای است تا همه تجهیزات کار کنند. 0054 اجرا و استفاده از توان زباله گردها این موضوع بر خلاف دوره های قبل نیاز به حل نسبی و ریشه ای دارد. کاره رها کردن.

شهردار بابل گفت: کتاب مقدس با تمام خطراتش با وقار زیاد گمان می رود محل زباله در شمال کشور باشد. سایت زیرساخت های مناسبی را فراهم می کند و مشکل این سایت در حال حاضر 210 میلیارد تومان اعتبار و افزایش ظرفیت است. کمپوست خرید تا 250 تن و زباله سوز برای همیشه حل خواهد شد.

فاصله تولید زباله دو تا سه برابر شهر استاندارد جهانی بابل

حسین حیدرپور مدیر محیط زیست شهرستان نیز از هجوم شیرابه ها ابراز نگرانی کرد. کتاب مقدس به آبخوان گفت: کتاب مقدس این منطقه که در 32 کیلومتری بالادست شهر بابل قرار دارد، به دلیل شیب و بارندگی سالانه 1050 میلی متر از نظر موقعیت مکانی مورد تایید محیط زیست نیست.

جنگل انجیل در حصار زباله / فرار به جلو و درماندگی در شهر بابل

متاسفانه سایت راین روزانه 100 تا 150 مترمکعب شیرابه تولید می‌کند، اما روزانه 250 تا 280 تن زباله تولید می‌شود که 40 درصد آن تصفیه و مابقی به‌صورت خام پر می‌شود.

حیدرپور گفت: سرانه تولید زباله 900 گرم است که دو تا سه برابر استاندارد جهانی سرانه تولید زباله است و منبع ضایعات است.» اصولاً باید انجام شود.

وی گفت: اولین پلاستیک های مصنوعی هنوز به طبیعت بازنگشته اند.

قاسم عزیزه گرجی فرماندار در گفت و گو با خبرنگار مر با ابراز نگرانی از این فاجعه گفت: پس از سفر رئیس جمهور برای رفع گره های کور این بحران زیست محیطی خبرهای خوبی داریم. منتظر هستم.

تفکیک زباله از مبدا راه حل مهمی برای کاهش تولید زباله در مناطق مختلف ایالت از جمله باربل تلقی می شود، اما نبود فرهنگ سازی و زیرساخت های مناسب در این منطقه به دلیل کمبود زباله، طلای کثیف به عنوان زباله دور ریخته می شود. که یک مشکل زیست محیطی در جنگل است. بکر کتاب مقدس فوت کرد ..

دیدگاهتان را بنویسید