جنگنده های سعودی شهر صنعا را بمباران کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی بامداد چهارشنبه صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند. شاهدان گفتند که جنگنده های سعودی عمدتا مناطق مسکونی در صنعا را با حملات هوایی سنگین هدف قرار می دادند.

سعودی ها حملات خود را به صنعا تشدید کرده اند، در حالی که یمنی ها اخیراً موفق شده اند. نیروی دریایی یمن اخیرا یک کشتی نظامی امارات را که حامل تجهیزات نظامی بود، توقیف کرد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به جزئیات عملیات توقیف این کشتی جنگی امارات گفت: نیروهای یمنی چند هفته است که فعالیت کشتی جنگی امارات را رصد کرده اند. این کشتی در حال انجام اقدامات خصمانه در آب های یمن بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: پس از توقیف این کشتی، انواع سلاح ها و تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کردیم. تصاویر این سلاح ها و تجهیزات به زودی منتشر می شود تا مردم بدانند امارات چه سلاح هایی برای کشتن مردم یمن ارسال کرده است.

او گفت: «همه این سلاح ها فقط برای کشتن مردم یمن ارسال شده است. نیروی دریایی ارتش به عنوان بخشی از وظایف و مسئولیت های خود در دفاع از آب های منطقه یمن، کشتی متجاوز را از امارات توقیف کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح گفت: ما قبلاً به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داده ایم که در صورت تشدید تنش ها، عملیات های یکباره را علیه آنها انجام خواهیم داد. اکنون نیز همان هشدار را تکرار می کنیم.

یحیی سریع گفت: ما گزینه های خوبی برای پاسخ به اقدام ائتلاف سعودی در تشدید تجاوزات خود به مردم یمن داریم. پس بهتر است ائتلاف سعودی دست از حماقت بردارد.

وی تاکید کرد: اگر ائتلاف سعودی بر ادامه تجاوزات خود علیه یمن پافشاری کند، نیروهای هوایی و زمینی یمن آنها را در نقاط دورتر از آنچه که قبلا دیده‌اند غافلگیر خواهند کرد. جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن بالاخره یک روز متوقف می شود و سرنوشتی جز شکست در انتظار نیست.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: ما به ائتلاف سعودی توصیه می کنیم از هرگونه هدف قرار دادن شناور نظامی توقیف شده خودداری کنند زیرا هنوز افراد با ملیت های مختلف در کشتی هستند.

این شخصیت نظامی یمنی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح یمن به دفاع از یمنی ها ادامه می دهند. عملیات منحصر به فرد در یمن تا پایان تجاوز و محاصره و دستیابی به آزادی و استقلال برای یمنی ها ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید