جهاد اسلامی فلسطین از مردم بی دفاع یمن حمایت می کندباشگاه خبرنگاران جوان خالد البطاش، یکی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین گفت: جنگنده های عرب به جای کمک به بیت المقدس و فلسطین، غیرنظامیان بی دفاع یمن را هدف قرار می دهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تظاهراتی که به درخواست نوار غزه برگزار شد، حمایت خود را از مردم محاصره شده یمن در برابر جنایات ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کرد و این جنایات و کشتار بی دفاع را محکوم کرد.

تظاهرکنندگان پرچم یمن و تصاویر رهبران جهاد اسلامی، مقدسین، همراه با تصاویر فرماندهان شکنجه شده مقاومت را به اهتزاز درآوردند تا بر محوریت موضوع یمن تأکید کنند.

خالد البطش یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی در سخنرانی خود در این تظاهرات گفت: ما چاره ای جز حمایت از صدای مردم بی گناه و محکومیت کشتار مردم بی گناه در یمن نداریم. این جنایات محکوم و مردود علیه مردم یمن ننگی بر پیشانی همه طرف های درگیر است.

وی با انتقاد از ائتلاف متجاوز سعودی به کشتار غیرنظامیان، ادامه داد: جنگ بیهوده و جنون آمیز علیه یمن تنها در راستای خدمت به اسرائیل و تامین منافع آمریکا در منطقه است و جنگنده های عرب به جای کمک به بیت المقدس و فلسطین، غیرنظامیان بی دفاع یمن را هدف قرار می دهند. فلسطین، ارتش های عربی تنها از تاج و تخت و نظام سیاسی حاکم دفاع می کنند. هیچ ائتلاف عربی تاکنون از فلسطین یا لبنان علیه رژیم اشغالگر حمایت نکرده است. ما خواهان ایجاد یک ائتلاف عربی هستیم که از غزه و فلسطین در اموال و سلاح حمایت کند.

البطش گفت: ما از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی می خواهیم برای توقف تجاوز به یمن تلاش کنند. ما خواستار تظاهرات علیه حملات یمن و صدای همه اقشار مردم برای توقف این حملات هستیم و تاکید می کنیم که راه آزادسازی بیت المقدس با حملات هوایی ائتلاف متجاوز علیه مردم بی گناه یمن هموار نخواهد شد. .

این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد: میلیاردها دلار سرمایه گذاری در یمن و همچنین کشتار نظامیان سعودی و سودانی دستاوردی برای رژیم صهیونیستی است.

خالد البطش در پایان گفت: مردم یمن و مردم صنعا، ما با شما هستیم و در برابر ظلم و کشتاری که مدت‌هاست از آن رنج می‌بریم، در کنار شما ایستاده‌ایم. ما با صدای بلند اعلام می کنیم که راه ما از غزه تا یمن یکی است و همه با هم برادر هستیم. ما از یمن به یمنی های عرب درود می فرستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید