حاجی بابایی: برای تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در همدان موانع شناسایی و برطرف شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه باید موانع را از سر راه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در همدان برداریم اظهار داشت: پروژه اسکای مال بیش از هزار شغل ایجاد می کند به همین‌ دلیل توقف این پروژه زمینه ساز فرار سرمایه گذاران در همدان است.

وی با این توضیح که باید در همدان با انسجام و همدلی مسئولان و مردم زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مهیا کنیم افزود: در این صورت است که می‌توانیم به توسعه پایدار شهر فکر کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین با تاکید براینکه برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید تمام موانع موجود شناسایی و مرتفع گردد عنوان کرد: بسترهای زیادی برای پروژه های بزرگ اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در همدان وجود دارد که تحقق هر یک در کنار جلب اعتبارات ملی، نیازمند جذب سرمایه گذاران در داخل و خارج کشور نیز هست.

وی با تشریح ابعاد پروژه بزرگ اسکای مال ادامه داد: این پروژه تجاری، اقتصادی می تواند بیش از هزار شغل ایجاد کند و بنا به اظهار سرمایه گذار آن در بخش خصوصی مجوزهای قانونی عملیات اجرایی آن اخذ شده است، ولی به دلایلی نامعلوم اجرای آن متوقف شده است.

حاجی بابایی بیان کرد: در مذاکرات حضوری با شهردار همدان در خصوص تدوین برنامه های توسعه همدان با در نظر گرفتن اسناد فرادستی، موقعیت استراتژیک جغرافیایی، وجود زیر ساخت های ارتباطی" ریلی، جاده ای و هوایی" و ظرفیت های عظیم صنعت گردشگری طبیعی، تاریخی، فرهنگی، علمی و سلامت، که بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است،صحبت و درخصوص لزوم ایجاد بستر مناسب برای رشد اقتصادی واشتغالزایی توافق کردیم.

وی با اشاره به اینکه در نامه ای به شهردار همدان برنامه محوری و انسجام، همدلی و هم افزایی مردم و مسئولین برای تحقق چشم انداز ترسیم شده در توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه همدان یادآوری شد گفت: با تذکر در خصوص توقف عملیات اجرایی پروژه اسکای مال، درخواست کردیم با بررسی ابعاد پروژه مشکلات و موانع موجود مرتفع شود.

نماینده مردم همدان وفامنین افزود: در شرایط امروزی رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اهتمام مسئولان برای امید آفرینی در اقشار مردم، بویژه جوانان، با ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی وجهش تولید، در برنامه های همدان باید نصب العین قرار گیرد.

وی افزود: پروژه تجاری، فرهنگی اسکای مال، یکی از بسترهای ارزشمند سرمایه گذاری است و می تواند علاوه بر تاثیر در ارتقای شاخص های گردشگری، جایگاهی برای توسعه اقتصادی و جهش تولید و فرصتی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارتقای شاخص‌های سرمایه های اجتماعی، اشتغال جوانان و فرزندآوری که در سیاست های دولت انقلابی نیز مدنظر قرار گرفته است باشد.

حاجی بابایی با بیان اینکه با توجه به توقف پروژه اسکای مال و اثر آن در جلب اعتماد سرمایه گذاران داخلی و خارجی و نقش این پروژه در رونق سایر بخش های اقتصادی، تولیدی و اشتغالزایی، در همدان از شهردار درخواست کردیم که در اسرع وقت موضوع در اولویت برنامه ها شهری قرار گیرد مطرح کرد: امیدواریم با بررسی وضعیت این پروژه، ضمن رعایت ضوابط و مقررات رفع موانع ومشکلات احتمالی برای تسریع در شروع مجدد عملیات اجرایی آن پیگیری واقدام گردد.

سرمایه گذاری سایپا برای طراحی و تولید خانواده موتور/ تحول و توسعه در سایپا مایه مباهات و امیدواری است تولیدکنندگان بزرگ نفت رغبتی برای سرمایه گذاری بیشتر نشان نمی‌دهند

وی گفت: همدان توسعه یافته حق مردم ولایتمدار پایتخت تاریخ و تمدن است، که با اجرای پروژه هایی در بخش های گردشگری فرهنگی، تاریخی، طبیعی و سلامت، علمی و صنعت محقق می شود،
انتهای پیام/742/ س

source article

دیدگاهتان را بنویسید