حدود یک میلیون و 417 هزار دوز واکسن عروق کرونر به خراسان شمالی تزریق شد.فیض الله برزگر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 838 هزار و 549 دز در مرحله اول، 481 هزار دز در مرحله دوم و بیش از 97 هزار دز در مرحله سوم واکسیناسیون عمومی تزریق شده است.

وی افزود: در حال حاضر 94 درصد جمعیت استان نوبت اول، 82 درصد نوبت دوم و بیش از 20 درصد جمعیت هدف نوبت سوم واکسن کرونری را دریافت کرده اند.

برزگر یادآور شد: در این میان شهرستان های بجنورد با 96.45 درصد، گرمه 93.6 درصد و مانه و سملقان با 93.3 درصد بیشترین میزان واکسیناسیون را در استان دارند.

وی با دعوت از اهالی به تزریق نوبت سوم واکسن کرونا برای ایمنی بیشتر در برابر امیکرون، گفت: تمامی مراکز و پایگاه های بهداشتی و درمانی و همچنین مراکز تلفیقی تزریق واکسن کووید 19 فعال هستند.

برزگر گفت: بهترین ایمنی در برابر واکسن عروق کرونر 2 هفته پس از نوبت دوم واکسن ایجاد می شود. واکسن کرونری از مرگ ناشی از این بیماری جلوگیری می کند، اما واکسن 100 درصد ایمنی ایجاد نمی کند. این علیه کرونا نیست، بنابراین باید به دنبال سیاست بهداشتی باشیم.

مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: افراد پس از دریافت واکسن عروق کرونر نیز می توانند مبتلا و ناقل بیماری شوند، اما خطر مرگ در افراد واکسینه شده بسیار کاهش می یابد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2090 نفر در استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که این بالاترین آمار فوتی در 8 ماهه امسال است.

بر اساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت، شهرستان جاجرم در وضعیت کرونا نارنجی، شهرستان‌های شیروان، فاروج، گرمه و اسفراین در وضعیت زرد کرونا و شهرستان‌های بجنورد، مانه قرار دارند. سملقان و رازوجرگلان در وضعیت آبی تاج قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید