حدود 60درصد جمعیت استان کرمان برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کرده‌اند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، روند کرونا در استان کرمان از ابتدای شهریورماه نزولی شده با این وجود هنوز هم مسئولان این روند را شکننده می‌دانند که با کوچکترین سهل انگاری و عادی انگاری احتمال شیوع موج ششم کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور وجود دارد و در این شرایط مسئولان بیش از هر چیز به لزوم واکسیناسیون همگانی در برابر کرونا تأکید دارند؛ روندی در استان کرمان با کندی مواجه است.

مسئولان استان کرمان استقبال مردم از واکسیناسیون را مطلوب ندانسته و علی زینی‌وند استاندار کرمان با اشاره به اینکه هنوز 40 درصد از مردم استان کرمان برای تزریق واکسن هیچ مراجعه‌ای نداشتند که شایسته نیست اظهار داشت: عدم واکسیناسیون همه اقشار جامعه، اجازه نمی‌دهد که زنجیره بیماری قطع شود و باید به آن توجه داشت.

وی با بیان اینکه در آینده سامانه هوشمندی تعریف می‌شود که بر اساس آن افرادی که واکسیناسیون انجام ندهند برای دریافت خدمات شهروندی با مشکل روبه‌رو خواهند شد گفت: برای کسانی که واکسن نزنند محدودیت خدمات اجتماعی قائل خواهیم شد.

از سوی دیگر محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با عنوان اینکه 9 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد و 14 شهرستان وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند افزود: در استان شهرستان قرمز و آبی نداریم اما وضعیت بیماری در استان کرمان شکننده است و به هیچ وجه نباید عادی انگاری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان کرمان بیان کرد: ظرفیت واکسیناسیون در استان به‌طور کامل وجود دارد و هیچ محدودیتی نداریم.

استاندار کرمان: محدودیت خدمات اجتماعی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند قائل می‌شویم59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با عنوان اینکه در حال حاضر 850 بیمار در بیمارستان‌های استان به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند اظهار داشت: تست پی سی آر نیمی از آنها مثبت است و مابقی تشخیص علائم بالینی دارند.

وی با اشاره به اینکه استقبال از واکسیناسیون در استان کم است و تا کنون نزدیک 59 درصد جمعیت هدف بالای 18 سال استان یک دوز واکسن را دریافت کردند گفت: برای قطع زنجیره کرونا در جامعه حداقل باید 70 درصد جمعیت هدف استان واکسن دریافت کنند.

بستری 71 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: دانست و اظهار کرد: زمانی که حدود 70 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی شویم .

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 488 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 296 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 20 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 54 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 43 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 75 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 71 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 39 هزار و 155 مورد رسیده است.

وی به فوت 12 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 676 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 252 هزار و 888 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 574 هزار و 281 مورد است.

پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه دانشگاه کرمان

اکبر نظری معاون دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز با بیان اینکه پایگاه واکسیناسیون دانشجویی در دانشگاه شهید باهنر راه‌اندازی شده اظهار داشت: تا امروز بیش از هزار و 600 نفر از دانشجویان و خانواده آنها در این پایگاه واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌های دانشگاه دایر شده و در حال حاضر کلاس‌ها به صورت غیرحضوری است گفت: فقط دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه پذیرفته شدند که عمدتاً غیربومی هستند.

معاون دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه برای برگزاری کلاس‌های حضوری دانشجویان مشکل کمبود خوابگاه داریم افزود: در حال حاضر این امکان وجود ندارد که کلاس‌های حضوری به‌صورت یکدفعه برگزار شود.

انتهای پیام/511/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید