حزب الله: آمریکا و اسرائیل می‌دانند که واردات سوخت از ایران به لبنان تازه آغاز راه است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله امروز در یک مراسم یادبود طی سخنانی اظهار داشت، در حال حاضر لبنان در تمام سطوح سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و معیشتی دچار فجایع و بلاهای زیادی شده و زمانی که به این مصیبتها نگاه میکنیم میبینیم که مسئولیت دینی و شرعی و اخلاقی ما این است که در کنار مردم و کشور بایستیم و تسلیم واقعیت‌های تحمیل شده بر لبنان نشویم.

وی افزود که از زمان شروع بحران لبنان ما خودمان را به عنوان متخصصان امور مالی و اقتصادی معرفی نکردیم ؛هرچند که خودمان را به خوبی میشناسیم و برخی ما را به دلیل دوری از بسیاری از این پرونده ها سرزنش کردند اما زمانی که مسئولیت خود را در این زمینه یافتیم و بر عهده گرفتیم میدانستیم که باید در میان مردم و در خدمت آنها باشیم.

این مقام حزب الله ادامه داد، ما هیچ منتی بر مردم نداریم و خداوند متعال بر ما منت گذاشته است. پیروزی و اعتبار برای افرادی است که به ما کمک کردند و به ما لطف داشتند و فرزندانشان را در راه مقاومت قرار دادند. آنها افرادی شایسته هستند و ما نیز در خدمت آنها هستیم.

سید هاشم صفی الدین تصریح کرد، آنچه که ما گفتیم این است که هر کاری از دستمان بر می آید انجام میدهیم و تا پایان دنیا اگر کاری برای برداشتن بار از دوش مردم باشد ما انجام خواهیم داد و این وظیفه شرعی و اخلاقی است که هرگز از آن شانه خالی نخواهیم کرد.

وی اظهار داشت، ما از روز اول گفتیم زمانی که توطئه آمریکایی و غربی با حمایت رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و برخی طرف‌ها در داخل لبنان تشدید شود ما یک روش خواهیم داشت. کاری که ما در سطح واردات سوخت از ایران انجام دادیم موضوعی فراتر از حل مشکل سوخت است. اسرائیل و آمریکا به خوبی این واقعیت را درک کردند که این تازه آغاز راه است و اگر بخواهند کاری انجام بدهند ما گزینه های زیادی در آستین خود داریم، بنابراین آنها ساکت شدند.

سید هاشم صفی‌الدین: اسرائیل از ورود به معادله جنگ دریایی با حزب‌الله وحشت داردنتیجه معکوس فشارهای غربی-آمریکایی ضد مقاومت در لبنان

سید هاشم صفی الدین افزود، آنچه که در نتیجه این موضع شجاعانه رخ داد این است که همه چیز تغییر کرد. ما نمی‌خواهیم بگوییم که وضعیت لبنان بهتر شده و یا با تشکیل دولت اوضاع به سرعت بهبود می‌یابد؛ اما می‌گوییم که عقب‌نشینی و ابراز ضعف دشمنان آغاز شده است. از زمانی که ما تصمیم به واردات سوخت از ایران گرفتیم اگر اسرائیلی‌ها لحظه ای تصور میکردند که وارد جنگ دریایی با مقاومت شوند ما آمادگی کامل برای این جنگ را داشتیم.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد، این موضع گیری تاریخی و شجاعانه مقاومت اسلامی در لبنان با واردات سوخت ایران برای کمک به همه لبنانیها بود و دست کم سهمی در تسریع روند تشکیل دولت داشت که همه لبنانی‌ها از آن بهره مند میشوند. این موضع همچنین موجب تحریک آمریکا برای باز کردن درهای ورود گاز مصر به لبنان شد که مجدداً همه لبنانی‌ها از آن سود می برند.

وی ادامه داد، امروز مقاومت اسلامی محاصره ای را که بر لبنان تحمیل شده بود شکست و درها و فرصت‌های جدیدی را برای سیاستمداران و همه لبنانیها جهت ورود به مرحله جدید باز کرد. اکنون تصمیم با آنهاست که از این فرصت استفاده کنند؛ در غیر این صورت خدای نکرده نتایج بدی حاصل شده و به عقب برمیگردیم.

هاشم صفی الدین در ادامه گفت، ما از دولت جدید حمایت کردیم و میخواهیم فرصت کافی به آن بدهیم تا راه حل مشکلات اضطراری که لبنانیها از آن رنج میبرند را ارائه دهد. این در حالی است که در سایه باز شدن درهای خارجی فرصت‌های بزرگی مقابل لبنان قرار دارد بنابراین دولت باید از این فرصتها استفاده کند. اما در صورت هرگونه اشتباه در این زمینه همه تلاشهایی که انجام دادیم به هدر خواهد رفت.

وی در پایان تاکید کرد، ما چشم به دولت جدید داریم انتظار داریم که گامهای درست و سالمی بردارد؛ اما خدای نکرده در صورت هرگونه اشتباه یا تزلزل و کوتاهی، صحبت دیگری به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید