حضور فارغ التحصیلان بیکار نشان دهنده عدم توجه به آموزش های مهارتی استبه گزارش ایرنا،امیر میمنت آبادی » وی عصر سه شنبه در کارگروه اشتغال استان کردستان در سنندج اظهار داشت: از نظر نیروی کار فارغ التحصیلان بیکار در کشور داریم که از تسهیلات بانکی استفاده نکرده اند و این نشان می دهد که مهارت لازم برای کار و کار را ندارند. کارآفرینی.”

وی افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی و از دهه 70 مشکلات مهارت آموزی و کارآفرینی در کشور ما مورد توجه قرار گرفت، اما هنوز آنطور که باید و شایسته مردممان، وجود فارغ التحصیلان بیکار، به نتایج لازم نرسیده ایم. بدون مهارت و سرمایه». عدم قطعیت گواه آن است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: این سازمان زیرساخت های مناسبی در زمینه آموزش های غیر رسمی مهارتی دارد تا سایر ادارات بتوانند از این زیرساخت ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث اشتغال و مهارت آموزی یکی از موضوعات مهم در سازمان فنی و حرفه ای است، تاکید کرد: اگر افراد با وجود داشتن مدرک، آموزش و مهارت لازم را کسب نکنند، شاهد کاهش نرخ خواهیم بود. بهره وری از استعدادهای جوان و نیروی کار

میمنت آبادی یادآور شد: امروز جنگ اصلی دشمن با ما در حوزه اقتصادی است و رونق و اشتغال ما هدف قرار گرفته است و با تلاش مدیران می توان توطئه های دشمن را خنثی کرد.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یکی از سازمان های وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی است که در سال 1359 از ادغام سه موسسه آموزشی به منظور ارائه آموزش های فنی و حرفه ای تشکیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید