حقوقدانان ولایت بر لزوم اصلاح شکل و محتوای قطعنامه های کنگره تاکید دارندبه گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله علیرضا اعرافی از فقهای شورای نگهبان با جمعی از اعضای شورای نگهبان دیدار کرد.

آیت الله اعرافی در ابتدای این دیدار با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حاج قاسم سلیمانی، با اشاره به بحث انتخابات و حوزه گفت: تعامل با مردم موجب شده تا ارتباط دولت و ملت که یکی از مزایای این طرح است.

این عضو فقیه شورای نگهبان افزود: یکی از اشکالات شکل فعلی این است که سطح شورای کمیته‌های شورای اسلامی را برحسب منطقه کشور تغییر می‌دهد تا آسیبی به قومیت‌های ملی وارد نشود. روابط

آیت الله اعرافی با اشاره به وحدت شیعه و سنی و سایر مذاهب و لزوم این وحدت گفت: به عنوان رئیس حوزه های علمیه کشور به مناسبت سال جدید، نماینده ای را برای تبریک به شما اعزام کرده ایم. سال‌هایی که در خارج از کشور مسئولیت داشته‌ام. «من با نهایت حمایت و همبستگی با اهل سنت عمل کرده‌ام و این را برای شما یک اصل واقعی می‌دانم. من معتقدم در ارائه معارف اسلامی نباید اجباری وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که کشور به آن نیاز دارد و شما نمایندگان می توانید ابزار آن باشید، بحث تمرکززدایی از مرکز و توانمندسازی خود استان ها است و شهر و منطقه می تواند مشکلات را حل کند. اگر قانون تغییر کند وجود دارد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در ادامه تصریح کرد: اگر پژوهشی انجام شود به عنوان مثال می توان شهری مانند چابهار را در نظر گرفت تا از خروجی آن در اداره کشور استفاده شود.

آیت الله اعرافی به اعضای شورای اسلامی توصیه کرد: در مصوبات شورا باید شکل و محتوا اصلاح شود تا با تصویب شورای نگهبان از مشکلات مکرر شورای نگهبان کاسته شود.تصویب و مدار شورا. سفرها انجام می شود، اما این اقدام نیاز به مراقبت دارد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مدارس کشور باید به دنبال منابع پایدار باشند تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و ما با کمک برنامه‌ای برای این کار داریم، شما، اعضای شورای اسلامی و دولت می‌توانند به پایان.

تذکر پایانی مدیر حوزه علمیه قم: حوزه های علمیه کشور قصد دارند طلاب و روحانیون را در جایگاه مسئولیت و تقاضا قرار دهند تا ضمن تطبیق با دنیای امروز بتوانند جایگاه سنتی خود را حفظ کنند و از این حیث گام ها مانند طراحی راهبردی است. سند برای دو دهه آینده حوزه ها را حذف کرده ایم و برای حوزه های استان ها و شهرستان ها برنامه 5 ساله و طراحی و اجرای طرح های گذار بر این اساس داریم.

دیدگاهتان را بنویسید