حل مشکلات مردم فصل گفتار / لزوم توجه ویژه به محصولات استراتژیک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهدی جعفری بعدازظهر شنبه در دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان فردوس تاکید کرد: قرار است فصل الخطاب مشکلات مردم را حل کند و به مدیران نیز قدرت تیراندازی می دهیم. آزادانه.”

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: به موضوعاتی که پیش می آید به صورت علمی نگاه می کنیم تا از مدیریت سنتی فراتر رفته و دانش بومی را با دانش جدید تلفیق کنیم.

وی افزود: بهره وری آب، تکمیل زنجیره های تولید و گسترش آبیاری نوین از اولویت های برنامه است.

جعفری افزود: حوزه جهاد کشاورزی گسترده است و خانواده پرجمعیت و پرجمعیتی داریم و سعی می کنیم با اعزام مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان ها به مناطقی که اکثر مردم در آن دچار مشکل هستند دغدغه های مردم را برطرف کنیم.

وی گفت: فردوس ظرفیت خوبی دارد و سعی می کنیم به سه محصول انار، زردچوبه و زرشک توجه کنیم.

پژوهشکده انار تکمیل می شود

فرماندار فردوس همچنین خواستار تکمیل پژوهشکده انار شد و سال هاست که رها شده است و افزود: باید از ظرفیت قنات بین المللی بلده و بزرگترین مجتمع دامپروری منطقه در فردوس استفاده بهینه و رفع نقاط ضعف آنها شود.

حلاج مقدم تصریح کرد: در بزرگترین سایت عشایری استان در فردوس مشکلات مختلفی وجود دارد و کشاورزان برای تامین نهاده های دامی با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کنند و باید تبعیض در این منطقه رفع شود.

جمعه امام فردوس از رویکرد تکریم مردم، تسهیل خدمات، تمرکززدایی خدمات در مرکز استان، مدیرکل و دولت جدید استقبال کرد و تاکید کرد: مردم استان تلاش می کنند و همه باید امید و اعتماد را به مردم بازگردانیم.

حجت الاسلام محمد شاکری اظهار داشت: الگوسازی و شناخت مسائل کشاورزی برای مردم مهم است و شرایط برای خدمت به مردم فراهم شده است.

وی افزود: امکاناتی که در اختیار مردم قرار می دهیم باید کارشناسی شده و بازار مصرف را در نظر بگیرد تا آسیب نبینند.

شاکری تاکید کرد: بهره وری در کشت انواع محصولات کشاورزی و شناسایی انواع هر محصولی که در هر استان می تواند بهره وری بیشتری داشته باشد باید مورد توجه مسئولان جهادکشاورزی قرار گیرد.

تدوین نقشه راه در کشاورزی

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار آسیب شناسی و تهیه نقشه راه در حوزه کشاورزی شد و گفت: این امر نیازمند حمایت و همکاری حداکثری مدیران بخش های مختلف است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی تاکید کرد: در سال های اخیر شکافی بین مردم و مسئولان ایجاد شده است و باید با کار و تعامل بیشتر مسئولان برای رفع مشکلات مردم اعتماد از دست رفته بازگردانده شود.

وی گفت: در شرایط امروز کشور به شدت نیازمند مدیران جهادی و جوانان انقلابی است و باید به جوانان فرصت داد.

نصیرایی تصریح کرد: همه جا می گوییم معتقدیم جوانان انقلابی، مردم و نظام سود برده اند.

وی گفت: ظرفیت اصلی کشاورزی استان در غرب استان است و باید با تلاش جهادی این ظرفیت رشد کند.

فردوس رئیس شورای اسلامی شهر همچنین خواستار تبدیل برخی موتورهای پمپ کشاورزی به دامی شد و ارتباط نزدیک با مصرف کنندگان کشاورزی و دامداری را امری پسندیده دانست که باید به تمامی حوزه های مدیریتی منطقه تعمیم یابد.

سید مهدی علی پرست با توجه به اینکه کارخانه آرد طلای فردوس در آینده نزدیک راه اندازی می شود، گفت: سهمیه گندم کارخانه باید از این پس لغو و مشکل مجتمع دام سبک و سنگین فردوس به زودی برطرف شود. همانطور که درخواست ها انجام می شود تا راه اندازی سریعتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید