حماس:‌ محمود عباس مسئول عادی‌سازی‌ روابط با رژیم اسرائیل است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اقدامات تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس برای دیدار با مقامات رژیم اسرائیل را محکوم کرد.

حازم قاسم، سخنگوی حماس امروز جمعه در واکنش به درخواست محمود عباس برای دیدار با وزیر خارجه رژیم اشغالگر قد در حساب توییتری خود نوشت:‌ «انجام دیدارهای عادی‌سازی [روابط] بین رهبران تشکیلات خودگردان در رام الله با وزیران و اعضای کنست (پارلمان اسرائیل) رژیم صهیونیستی رفتاری مردود بوده و از سوی همه گروه های ملی محکوم است.»

او در توییتری دیگر نوشت:‌ «تداوم دیدارهای عادی سازی از سوی تشکیلات خودگردان اصرار این تشکیلات بر عدم هماهنگی با سایر گروه‌ها را نشان می‌‌دهد و همه ملاحظات ملی را نادیده می‌گیرد که جنایت ملی و اخلاقی است.»

قاسم همچنین تأکید کرد که «این گونه رفتارها از سوی رهبران تشکیلات خودگردان در رام الله نه تنها برخی از مقامات در منطقه را تشویق می‌کند که به عادی سازی روابط با اشغالگران ادامه دهند، بلکه حتی بالاتر از این نیز گام بردارند. این مسئله است که مسئولیت آن متوجه تشکیلات خودگردان است.»

این هفته رسانه های صهیونیستی از درخواست عباس برای یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم اسرائیل خبر داند. این درخواست در حالی مطرح شده که نفتالی بنت، نخست وزیر این رژیم بعد از دیدار وزیر جنگ صهیونیست با عباس، اعلام کند که هرگونه دیداری با مسئولان فلسطینی در تشکیلات خودگردان باید به او اطلاع داده شود و موافقت او را جلب کند.

طی یک سال گذشته، امارات، بحرین، سودان و مغرب با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی سازی کرده و حتی ابوظبی و منامه دست به افتتاح سفارت در فلسطین اشغالی و تعیین سفر کرده اند.

ادامه خوش خدمتی حاکمان سودان به صهیونیست‌ها/ دارایی‌های حماس در سودان مصادره شد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید