حمایت از صندوق خرد زنان روستایی از اولویت های صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه است.ˈمحمد طاهر عظیمی فشیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صندوق کارآفرینی امید در سال گذشته 74 میلیارد تومان به صندوق های خرد زنان روستایی ترویج جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی پرداخت کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 97 صندوق خرد زنان روستایی در استان ایجاد شده است، گفت: برای هر کدام از این صندوق ها 50 تا 200 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با ضمانت سفته آسان پرداخت شد.

عظیمی فشی گفت: صندوق های خرد زنان روستایی متشکل از 18 تا 40 نفر در بازه سنی 18 تا 60 سال است و با توجه به سابقه کار و سابقه کاری به عنوان هیئت مدیره تشکیل می شود.

وی خواستار ایجاد صندوق های اندک برای زنان روستایی استان برای حمایت از معیشت خانواده های روستایی شد و گفت: یکی از مزایای این طرح این است که زنان روستایی می توانند به راحتی و بدون ضمانت بانکی و تنها با سند به تسهیلات ارزان قیمت دسترسی پیدا کنند. “

هدف از آن ایجاد 200 صندوق خرد برای زنان روستایی در این استان است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امسال دو هدف مهم وجود دارد. اولین اولویت صندوق کارآفرینی امید در استان ایجاد صندوق های خرد برای زنان روستایی و همچنین احیای واحدهای اقتصادی نیمه فعال و ایستا است.

عظیمی فشی یکی از اهداف صندوق کارآفرینی امید در کرمانشاه است. اردوغان با اشاره به اجرای 200 صندوق خرد زنان روستایی گفت: پس از ایجاد صندوق خرد زنان روستایی در این مدل اقتصادی، پتانسیل و توان تجاری خود را به واحد مالی و کارشناسی صندوق کارآفرینی امید منتقل می کند و پس از آن مشاوره بازرگانی.” و تایید نهایی طبق ارزیابی ها 50 تا 200 میلیون تومان به کارخانه پرداخت می شود.

190 میلیارد تومان وام به صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه اختصاص یافت.

عظیمی فشی در بخشی دیگر از سخنان خود به ماموریت صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از افراد متخصص، با تجربه و ماهر اما بیکار اشاره کرد و گفت: صندوق کارآفرینی امید به دو صورت انجام می شود؛ این صندوق کارآفرینی به دو صورت است. مشاغل با پرداخت در خانه و مشاغل آزاد از افرادی با مهارت های حمایت مالی کم هزینه پشتیبانی می کند.

وی گفت: صندوق کارآفرینی امید 50 میلیون تومان برای مشاغل خانگی و 200 میلیون تومان برای مشاغل آزاد با وام 4 درصدی از محل منابع داخلی، فرصت های اشتغال (تبصره 18) و تفاهم نامه بین دستگاه های اجرایی پرداخت می کند. .

مدیر صندوق کارآفرینی امید در بخش پایانی سخنان خود به برنامه های این صندوق در سال جاری اشاره کرد. وی با احیای 40 واحد ایستا و تعطیل شده در استان، آغاز به پرداخت 200 صندوق خرد زنان روستایی و همچنین تسهیلات مسکن و خوداشتغالی گفت: 190 میلیارد تومان وام به صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه اختصاص یافت. از ابتدای سال.

عظیمی فشی خواستار حمایت صندوق کارآفرینی امید از مجلس نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در زمینه تامین مالی شد و گفت: حجم کسب و کار بالا تنها یک نقطه قوت دارد.

کرمانشاه با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 30 هزار شغل و بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی است.

دیدگاهتان را بنویسید