حمایت از مقام معظم رهبری برای حفظ انقلاب بر عهده همگان است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حسین نوری حمدانی در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه علمای شیعه در طول تاریخ برای پاسداری از معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت تلاش کرده اند، گفت: زحمات فراوان و زحمات فراوان. – بایتیک) وی گفت: امروز هم علما و روحانیون حفظ این میراث گرانبها را وظیفه خود می دانند و برای نشر و ترویج مکتب تمام تلاش خود را کرده ایم. باید توجه داشت که تا ریشه کنی فقر و جهل و بی عدالتی کار اجتماعی ناتمام وجود دارد.

مرجع تقلید شیعه در ادامه رکن اول انقلاب را اسلام و فرهنگ تشیع تبیین کرد و با اشاره به آیه 139 آل عمران افزود: خداوند در این آیه می فرماید هرگز ضعف، غم و اندوه خود را نگذارید. اگر ایمان و راه اسلام داشته باشی و قرآن را بپذیری عزت و عظمت خواهی یافت.

آیت‌الله نوری همدانی انقلاب اسلامی ایران را نهضتی سرشار از نشاط و نشاط توصیف کرد و گفت: انقلاب نهضتی پرنشاط و نشاط است که هرگز کهنه نمی‌شود زیرا مبتنی بر مبانی اسلام حق و فرهنگ اهل‌بیت است. -بیتیک) پایه کوچک و تثبیت شده است؛ اما استکبار و دشمنان اسلام با تبلیغات گسترده و استفاده از رسانه‌های خصمانه سعی در تحریف حقایق و حمله به انقلاب اسلامی دارند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای استفاده ابزاری از حقوق بشر، یادآور شد: آلمان در دوران دفاع مقدس با تجهیز صدام به بمب های شیمیایی بسیاری از زنان و کودکان غیرمسلح را به خاک و خون کشید و زخمی ها و مجروحان امروز نیز در رنج هستند. ممکن است نگیر اما همان افرادی که ما را فاقد حقوق بشر توصیف می کنند، خود دشمنان بشریت هستند.

مرجع تقلید، یکی از شیعیان که مردم را دومین رکن اساسی انقلاب می‌داند، می‌گوید: «همیشه در دیدار با مسئولان، مردم را مورد توجه قرار می‌دهم. شنیده شد کامل متر چرا که ارکان این انقلاب همان افرادی هستند که در هشت سال دفاع مقدس و مبارزه سخت همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند. آره متأسفانه در شرایط فعلی با معیشت گران و سختی روبرو هستند.

وضعیت اقتصادی مردم حل می شود

آیت الله نوری همدانی: آنچه امروز اهمیت دارد مردم هستند، مسئولان باید به این امر توجه ویژه داشته باشند آه تو دارند. باید به وضعیت مالی آنها رسیدگی شود. برخی از مسئولان سخت کار می کنند اما باید برای مردم بیشتر باشد. خدمت و رسیدگی به وضعیت آنها باید در اولویت مسئولان باشد.

وی رکن سوم انقلاب را مسئله رهبری و ولایت دینی عنوان کرد و گفت: ما معتقدیم رهبری جامعه بر عهده پیامبر، امام و نایب امام است.یعنی فقیه جامع الشرایط وضعیت و آیت الله خامنه ای آه تو با درایت و عقل و ارادت از امام پیروی کنید علوم پایه او این نظام را سی سال در مقابل دشمن حفظ کرد.

مرجع تقلید شیعه می افزاید: بعد از امام راحل، حضرت آیت الله خامنه ای آه تو امام با همین شیوه و رویه انقلاب را حفظ و حراست کرد که کار ساده ای نبود. دشمن هر روز سعی می کرد با تحریکات و نقشه های جدید و دسیسه های مختلف به انقلاب حمله کند، اما مدیریت و رهبری آنها همه این تحریکات را از بین برد. امروز رهبری شایسته حمایت است. در این راه مشکلات زیادی وجود داشت، اما پیشینیان ما تحمل کردند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تلاش فقها برای اعتلای اسلام به عنوان نمونه شهید اول و شهید ثانی، اظهار داشت: امروز رهبری می خواهند برای حفظ انقلاب ها در شرایط سخت، وظیفه ما حمایت از انقلاب است. ما مشکلات و مشکلات مردم را درک می کنیم. داریم، می دانیم که مردم اصول و نهادهای انقلاب را قبول دارند، اما از مسئولان می خواهند که به آن رسیدگی کنند.

وی افزود: امروز هیچکس نباید مردم را ناامید کند، هرکسی که مسئول است یا نه، هرکسی که در جهت نارضایتی از انقلاب و نظام اقدام می کند، مرتکب جنایت شده است، مسئولان باید در خدمت آنها باشند. مردم.”

دیدگاهتان را بنویسید