حمایت ما از اوکراین منجر به شکست استراتژیک روسیه شدجو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، نیروهای اوکراینی را به دلیل ایستادگی در برابر نیروهای روسیه تحسین کرد و مدعی شد که کمک های ایالات متحده به اوکراین به این کشور امکان ادامه جنگ را می دهد.

به گزارش الجزیره، جو بایدن گفت: ما شاهد شجاعت باورنکردنی جنگنده های اوکراینی در دفاع از کشور خود هستیم، موشک های جاولین ساخت آمریکا و تحویل به اوکراین بهترین موشک ها هستند.

او گفت: «اوکراینی ها سزاوار سلاح های بهتری در برابر تجاوز روسیه هستند. ما از اوکراینی‌ها در مقابله با نیروهای روسی بدون خطر ورود به جنگ جهانی سوم حمایت می‌کنیم.»

ما اوکراین را به موشک‌های جاولین مجهز کرده‌ایم و مقدار زیادی تسلیحات در اختیار ما قرار داده‌ایم تا کمک‌های ما قطع نشود، من از کنگره درخواست اموال بیشتری برای کمک به اوکراین کردم.

در همین حال، بایدن گفت: “این جنگ رایگان نخواهد بود؛ ما در برابر جنایات روسیه می ایستیم. ما سعی می کنیم ایالات متحده را در خط مقدم فناوری نگه داریم. موشک های جاولین تفاوت واقعی در اوکراین ایجاد کرده اند و ما به این افتخار می کنیم.”

او گفت: «حمایت ما به اوکراینی‌ها اجازه داد که به جنگی که جنگ را به شکست استراتژیک روسیه تبدیل کرد، ادامه دهند. به زودی موشک های جاولین و سایر سامانه های دفاعی بیشتری به اوکراین ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به اختلافات واشنگتن با پکن گفت: ما توانایی های نظامی خود را برای مقابله با تهدید چین بهبود خواهیم داد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه گفت: ما به حمایت نظامی از اوکراین و حفظ فشار اقتصادی بر روسیه ادامه می دهیم. گفت. او گفت: «ما بر لزوم باز کردن گذرگاه‌های مرزی برای کمک به مردم محاصره شده در ماریوپل تأکید می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه روسیه از تبلیغات و اطلاعات نادرست برای سرپوش گذاشتن بر شکست استراتژیک خود استفاده می کند و اوکراینی ها ثابت کرده اند که مسکو نمی تواند با زور به این کشور حمله کند، گفت: شواهد شکست استراتژیک روسیه در اوکراین برای همه روشن است.

دیدگاهتان را بنویسید