حمایت همه جانبه مفتی عمان از مقاومت فلسطین – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، احمد الخلیلی مفتی عمان به جنگ غزه و مقاومت قهرمانانه مقاومت فلسطین پاسخ داد.

وی اعلام کرد: درود و درود بر مقاومت فلسطین که با قدرت با متجاوز و حملات آن به غزه مبارزه کردند.

مفتی عمان افزود: رزمندگان غزه با عزمی سخت تر از صخره با دشمن می جنگند و طعم شکست و ذلت را چشیده اند.

لازم به ذکر است که مفتی عمان همواره مواضع محکمی در حمایت از مقاومت فلسطین اتخاذ کرده است.

از سوی دیگر، یعقوب الغندور، معاون کمیسیون مستقل فلسطین برای مستندسازی و تعقیب جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در نشستی خبری در غزه اعلام کرد: حملات هوایی مداوم جنگنده های اسرائیلی منجر به شهادت و مجروحیت شده است. چند غیرنظامی، کودک و زن، و این نشان دهنده بی تفاوتی است.اسرائیل برای زندگی غیرنظامیان فلسطینی است. در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، یک پزشک فلسطینی با تابعیت روسیه به همراه همسر و فرزندش در آپارتمانی در مرکز شهر غزه پس از حمله مستقیم به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از روز سه‌شنبه در سلسله حملات هوایی خود بدون هشدار قبلی، چندین ساختمان و آپارتمان مسکونی شهروندان بی‌گناه را در نوار غزه تخریب کرده‌اند که مصداق بارز جنایت جنگی بر اساس تصمیمات بالاترین سطح سیاسی است. ، و نظامی و قضایی تل آویو انجام شده است.

معاون این سازمان مستقل فلسطینی تاکید کرد: نیروهای اشغالگر اسرائیل در این حملات از سلاح های مخرب و ممنوعه بین المللی استفاده کردند که منجر به متلاشی شدن اجساد شهدا و آسیب های جدی به غیرنظامیان شد.

به گفته الغندور، این حملات اسرائیل همزمان با اقدام این رژیم در بستن مسیرها و تنها گذرگاه نوار غزه برای سومین روز متوالی انجام می شود که در راستای سیاست مجازات دسته جمعی اسرائیل است. و در صورت ادامه، می تواند منجر به یک بحران انسانی شود.

وی گفت: ادامه بسته شدن گذرگاه سناریوی قتل عمدی قربانیان حملات هوایی را افزایش می دهد و همچنین ادامه بسته شدن گذرگاه تجاری کرم ابوسالم و جلوگیری از دسترسی به تجهیزات پزشکی جان هزاران بیمار را به خطر می اندازد. سوخت برای بهره برداری از تنها نیروگاه غزه منجر به خاموشی تمام موسسات، منازل مسکونی، بیمارستان ها و سازمان های خدماتی و تقویت وضعیت رو به وخامت انسانی خواهد شد.

الغندور بستن گذرگاه ها را نوعی مجازات جمعی و بین المللی و نقض آشکار ماده 33 کنوانسیون ژنو دانست و تصریح کرد: مقامات اسرائیلی قوانین، معاهدات و توافقات بین المللی از جمله کنوانسیون ژنو و اصول را نقض می کنند. حقوق بشر بین المللی بمیر

وی بر لزوم فعال سازی ابزارها و سازوکارهای محاکمه جنایتکاران اسرائیلی علیه مردم فلسطین و نهادهای مدنی تاکید کرد و از جامعه جهانی، شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل خواست تا به مسئولیت های قانونی و اخلاقی خود عمل کرده و حملات را متوقف کنند. . باز کردن اتصالات و پایان دادن به محاصره، مداخله سریع.

این سازمان فلسطینی ضمن درخواست اسناد و مدارک تمامی جنایات اسرائیل، از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا پرونده این جنایات را به دیوان بین المللی دادگستری و دادستان کل این سازمان برای محاکمه فوری فرماندهان این سازمان ارجاع دهند. ارتش اسراییل و پیگرد متهمان این جنایت را آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید