حملات عربستان سعودی به یمن باز از بین غیرنظامیان قربانی گرفت

بین الملل / غرب آسیا

http://fna.ir/5d4wi ۰ حملات عربستان سعودی به یمن باز از بین غیرنظامیان قربانی گرفت

حملات هوایی و زمینی عربستان سعودی به مناطقی از یمن روز دوشنبه نیز از بین غیرنظامیان قربانی گرفت و به کشته شدن یک مرد و جنین در شکم یک مادر در روستایی در استان الحدیده منجر شد.

حملات عربستان سعودی به یمن باز  از بین غیرنظامیان قربانی گرفت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف سعودی روز دوشنبه نیز از زمین و هوا مناطقی از یمن را هدف قرار داد که به کشته و زخمی شدن چند غیرنظامی منجر شد.

جنگنده های ائتلاف سعودی، منزل «عبدالله شریان» یک شهروند یمنی در روستای المریر شهر حبس استان الحدیده را بمباران کردند.

در این حمله هوایی سعودی‌ها، یک مرد و یک جنین در شکم مادرش کشته شدند و مادر هم به شدت زخمی شد.

حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به دو منطقه الرقو و آل الشیخ در شهر مرزی منبه در استان صعده نیز به زخمی شدن چهار شهروند و دو مهاجر آفریقایی منجر شد.

ائتلاف سعودی امروز نیز شهرهای صرواح و الجوبه استان مارب را در ۳۰ مرتبه بمباران کرد.

در استان الحدیده نیز شهر حبس پنج مرتبه هدف حمله هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفت و شهر حرض استان حجه نیز دو بار بمباران شد.

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شواری عالی سیاسی این کشور در سخنانی در راهپیمایی ضد آمریکایی امروز مردم یمن در صنعاء گفت که آمریکا دشمن یمن و امت اسلامی بوده و خواهد بود و آمریکا همان شیطان است و در اصل این آمریکاست که تجاوز علیه یمن را انجام می‌دهد.

او تأکید کرد: هر گلوله، خمپاره، موشک و بمبی که بر سر مردم یمن شلیک می‌شود، آمریکایی است. سعودی‌ها حتی نمی‌توانند هواپیمای کاغذی بسازند، چه برسد اینکه جنگنده اف-15 و اف-16 تولید کنند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/.

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید شهروند یمنی کشته زخمی الحدیده صعده شهر مرزی منبه جنگنده های ائتلاف سعودی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • صنعاء: آمریکا به دنبال صلح در یمن نیست

  • تظاهرات گسترده ضد آمریکایی در پایتحت یمن

  • صنعا:عملیات موازنه بازدارندگی حق یمن است

  • ادعای سعودی در رهگیری پهپاد یمنی

source

دیدگاهتان را بنویسید