حمله به منزل مصطفی الکاظمی با پهپاد فرانسوی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «کاظم الحاج» کارشناس امور امنیتی و سیاسی، در گفت‌و‌گو با شبکه عراقی «دجله» درباره پهپادهایی که اخیرا خانه «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق را هدف قرار دادند، گفت که پهپادهای استفاده شده در این حمله ساخت فرانسه هستند.

این کارشناس عراقی با اشاره به ویژگی‌های پهپاد مذکور و قدرت آن در حمل راکت ، گفت که این پهپادها ساخت فرانسه هستند گفت: در حقیقت این پهپاد کوادکوپتر فرانسوی است.

الحاج گفت که پهپاد مذکور ساخت فرانسه است و ایرانی نیست.

از سوی دیگر برخی رسانه های عراقی اعلام کردن که پهپادهایی که منزل الکاظمی را هدف قرار دادند از یک پایگاه آمریکایی نزدیک به خانه الکاظمی به پرواز درآمدند.

سوء قصد نافرجام به منزل الکاظمی؛ آمریکا از این حادثه به دنبال چیست؟حمله به منزل الکاظمی و عمل نکردن سامانه دفاعی؛ پای آمریکایی‌ها در میان است؟آیا ادعای ترور نافرجام الکاظمی قابل باور است؟/ عملکرد سؤال‌برانگیز سامانه پاتریوت سفارت آمریکا/ مصاحبه با تحلیلگر عراقیواکنش گروه‌های مقاومت عراق به ترور نافرجام «الکاظمی»/ درخواست برای تشکیل کمیته فنی با مشارکت حشد

یادآور می‌شود که چند روز قبل، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داده بود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید