حمله سایبری به ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با حملات نظامی به غزه – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، منابع عبری زبان اعلام کردند که سایت رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هدف حمله سایبری قرار گرفته و در دسترس نیست.

از سوی دیگر گروه هکرناشناس سودان اعلام کرده است که به طور کامل از غزه حمایت خواهد کرد. این گروه هکر وی همچنین هشدار داد که زیرساخت های رژیم صهیونیستی هدف حملات سایبری گسترده قرار خواهد گرفت و در روزهای آینده بدترین حملات سایبری را علیه رژیم صهیونیستی انجام خواهد داد.

همزمان با واکنش‌ها به جنگ غزه، وزارت خارجه سوئیس نیز از تشدید تنش‌ها و درگیری‌ها میان مقاومت و رژیم غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار پایان فوری این درگیری‌ها شد. سوئیس یکی از معدود کشورهای غربی است که به تشدید درگیری ها در این کشور واکنش نشان داده است. نواز غزه خواستار پایان دادن به خشونت شد.

منابع فلسطینی نیز بامداد پنجشنبه از شنیدن صدای انفجارهای مهیب در جنوب نوار غزه خبر دادند.

در همان زمان گفته شد که مقاومت فلسطین یک پایگاه نظامی است کاناپه در شرق رفح هدف حمله خمپاره ای قرار گرفت. مقاومت فلسطین نیز سرزمین های اشغالی را هدف حملات موشکی قرار داد و همزمان با این حملات، سامانه ضد موشکی گنبد آهنین نیز فعال شد. همچنین منابع عبری زبان گزارش دادند که مقاومت فلسطین پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی را در مرز غزه با یک حمله خمپاره ای گسترده هدف قرار داد.

به دنبال تلاش‌های میانجی‌ها برای توقف درگیری‌ها در غزه، الجزیره به نقل از برخی منابع نوشت: «اسماعیل هانیه“، رئیس دفتر سیاسی حماس و “زیاد النخلهدبیرکل جهاد اسلامی در تماس‌های جداگانه با طرف‌های میانجی وضعیت کنونی غزه و درگیری‌ها با ارتش رژیم صهیونیستی را بررسی کرد.

ساعاتی پیش منابع عبری زبان گزارش دادند که یک موشک از نوار غزه شلیک شده و به منابع اصلی آب شهر اشغالی اصابت کرده است. یافا منابع صهیونیستی جزئیاتی از خسارت وارده به این تاسیسات ارائه نکردند.

گفته می شود پس از پرتاب این موشک، سامانه گنبد آهنین فعال نشده است. پیشتر المیادین به نقل از برخی منابع اعلام کرده بود موشک های شلیک شده به تل آویو دارای فناوری جدیدی هستند که به آنها امکان عبور از سامانه گنبد آهنین را می دهد. این بدان معناست که فلسطینی ها در توسعه فنی و علمی صنعت موشکی خود به دستاوردهای قابل توجهی دست یافته اند که در عمل سیستم های دفاعی رژیم صهیونیستی را خنثی می کند.

همزمان رسانه های عبری با یکی از ساکنان این شهرک گفتگو کردند سدروت گفته می شود که خانه وی در جریان شلیک موشک توسط گروه های فلسطینی به شدت آسیب دیده است. او به خبرنگاران گفت: من بسیار ناامید هستم و می خواهم این مکان را ترک کنم.

گفته می شود آژیرهای خطر هر 15 دقیقه در شهرک های اشغالی اطراف غزه به صدا در می آید.

قبل از منابع عبری نیز از صدای انفجارهای شدید در شهرهای اشغالی در شب خبر می دهند یافا و تلفن آویو اطلاع دادند. چند ساعت پیش، جنبش جهاد اسلامی هشدار داد که ادامه بمباران منازل فلسطینیان در غزه منجر به تشدید حملات راکتی به غزه خواهد شد. تلفن آویو و مناطق مرکزی اراضی اشغال خواهد شد. او چند ساعت پیش رفته است قانون اساسی گزارش داد که راکت های نیروهای مقاومت فلسطین به مناطقی در جنوب تل آویو اصابت کرد. این سایت در ادامه گفت که این موشک ها اصابت کردند تلفن آویو نشان می دهد که آنها از سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین عبور کرده اند و این موشک ها پیشرفته هستند. در همین حال، به نقل از الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این موشک به سمت تلفن آویو این موشک توسط سامانه فلاخان داوود که یک سامانه ضد موشک بالستیک است سرنگون شد.

دیدگاهتان را بنویسید