حمله سایبری به وب سایت های دولت اوکراینباشگاه خبرنگاران جوان – دولت اوکراین اعلام کرده است که مورد حمله سایبری گسترده قرار گرفته و وب سایت های وزارت امور خارجه و چندین سازمان دولتی دیگر را از دسترس خارج کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «کارشناسان ما برای بازیابی سیستم‌های فناوری اطلاعات کار می‌کنند و پلیس سایبری تحقیقاتی را آغاز کرده است». خیلی زود است که نتیجه بگیریم چه کسی مسئول این حمله است.

جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، این حمله سایبری را محکوم کرد و یک جلسه فوق العاده برای بحث در مورد آن تشکیل داد.

وی گفت: هیچ مدرکی دال بر حمله سایبری به اوکراین وجود ندارد. اما ما می توانیم تصور کنیم که چه کسی پشت آن است.

روابط روسیه و ناتو به رهبری ایالات متحده اخیراً به دلیل حضور نظامی فزاینده اعضای ائتلاف در نزدیکی مرز روسیه به بهانه محافظت از اوکراین در برابر تهدید بالقوه روسیه، تیره شده است. با این حال، مقامات روسیه اخیرا پیشنهادات امنیتی برای حل بحران اوکراین ارائه کرده اند، اما واشنگتن گفته است که نمی تواند این خواسته ها را بپذیرد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه او از نگرش آمریکا و ناتو به مذاکره با روسیه انتقاد می کند واشنگتن و ائتلاف ناتو آماده گفتگو در مورد مسائل امنیتی هستند، اما با شرایطی که مورد پسند و مناسب آنها باشد. چنین موضعی به بن بست رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید