حمله پهپاد اتیوپی 17 کشته – تابناک


یک منبع محلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله هواپیمای بدون سرنشین شامگاه دوشنبه در شهر مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در یک کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی، درباره درگیری‌ها در این کشور و فرصت‌هایی برای ترویج صلح و آشتی ملی گفتگو کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری ها در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف ها خواست به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک های بشردوستانه احترام بگذارند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از خروج نیروهای جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی به منظور نشان دادن حسن نیت خود برای پایان دادن به بحران، رسانه ها از کشته شدن 56 نفر در حمله هوایی ارتش اتیوپی به تیگرا خبر دادند. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، درگیری بین واحدهای جبهه آزادی‌بخش مردمی (TPLF) در منطقه دجله و واحدهای دولت مرکزی نخست‌وزیر اتیوپی، ابی احمد رخ داد.
اخیراً دولت آمریکا اتیوپی، مالی و گینه را از معاملات تجاری خود با کشورهای آفریقایی به دلیل تغییر غیرقانونی دولت و بی توجهی به وضعیت حقوق بشر خارج کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیرا گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله علاوه بر خسارات جدی جان خود را از دست داده است. ده ها غیرنظامی کشته شده اند. آواره در منطقه ببر اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید