خانه مطبوعات بوشهر خانه ندارد/ وقتی مسئولان حمایت نمی کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر – گروه استان ها: یکی از مهمترین خواسته های مدیران خانه مطبوعات استان بوشهر از سوی مدیران استان، فراهم آوردن فضای مناسب برای فعالیت این نهاد است اما با وجود مسئولان در دولت قبل و جدید. دولت، این امر محقق نشده است.

در جلسات متعددی که مدیران و اعضای خانه مطبوعات استان بوشهر با مسئولان استانی اعم از استانداران، معاونین و سایر مسئولان داشته اند، موضوع مکان مناسب برای خانه مطبوعات همواره مورد توجه بوده است.

مسئولان استانی در این جلسات و در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه همواره از رفع دغدغه های خانه مطبوعات خبر داده اند اما این وعده ها عملی نشده است تا اتاق مطبوعات بوشهر با مشکلات بیشتری مواجه شود.

اتاق مطبوعات یکی از نهادهای تأثیرگذار در عرصه رسانه و یکی از حامیان خبرنگاران و مطبوعات است که این روزها در استان بوشهر با کمبود مسئولان مواجه شده و خانه ای برای خود ندارد.

دیروز پس از ماه‌ها چالش، خانه مطبوعات بوشهر نیز ساختمان اجاره‌ای خود را از دست داد تا مشخص نشود مشتریان خانه مطبوعات کجا باید مطالبات و مسائل خود را پیگیری کنند.

رحمت افسران به خانه مطبوعات

یکی از اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان بوشهر با انتقاد از رحمت مسئولان گفت: دیروز پس از مدت ها مذاکره مطبوعاتی به منزل رفتیم تا اثاثیه منزل را به مکان دیگری منتقل کنیم.

علی هوشمند با اشاره به اینکه جایی برای جابجایی و جابجایی وسایل خانه مطبوعات ندارند مرا از این وضعیت شرمنده کرد، افزود: بیاویزمشان یا در کدام آلبوم برای آرام کردنشان خجالت کشیدم.

وی خاطرنشان کرد: از آن مانیتور غبار آلود، از آن شش صندلی مظلوم، از آن میز و قفسه مزاحم… و یک وانت از آرشیو نشریات استان که از پیشینیان به ما رسیده بود، خجالت کشیدم.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتاق مطبوعات و رسانه های استان بوشهر با اشاره به اینکه نمی دانیم تجهیزات اتاق مطبوعات را کجا می بریم، افزود: نمی دانیم این تجهیزات را کجا گذاشته و تجهیزات را پاس می کنیم. . آرشیوهایی که به ما سپرده شده است.»

شهردار و فرماندار ملاقات نکردند

وی با اشاره به اینکه شهردار بوشهر بارها از ما شکایت و تهدید به احضار و پلمب کرده است خاطرنشان کرد: چند روز مانده به عید لشکریان معذور شهرداری درب منزل را با دستگاه جوش پلمب کردند و به ما قول داده شد که حرکت. امور ما در اسرع وقت

هوشمند ادامه داد: حالا در این «هرچه زودتر» هنوز خجالت می کشیدم، نیمه ماه راننده میانسال وانت که با عصبانیت به من می گفت: آقا اجازه بدهید. دادن برای گرفتن عکس از این وسایل و روزنامه ها و ارسال آنها اینستاگرام “و من بدون آنها نمی روم.”

وی گفت: حین تخلیه خانه مطبوعات از چشم دو جوان کارگر بدخشانی. وقتی حجم سنگین مجلات را در کیفشان گذاشتند و از پله های بلند ساختمان بالا بردند، با آن لهجه شیرین دری گفتند: این آخر کار روزنامه نگاران است آقا! من خجالت کشیدم.

یکی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان بوشهر با اشاره به اینکه شهردار و استاندار مدت هاست درخواست ملاقات ما را بی پاسخ می گذارند، افزود.

انتظار می رفت مسئولان استان بوشهر برخورد بهتری با خانه مطبوعات داشته باشند، اما وعده هایشان عملی نشد تا اینکه خانه مطبوعات استان بی خانمان و بدون حامی ماند.

دیدگاهتان را بنویسید