خبرنگار فرانسوی در شرق اوکراین کشته شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان



به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های فرانسوی از کشته شدن خبرنگار خبرگزاری «فرانس پرس» در جریان بمباران هوایی در حوالی این شهر خبر دادند.شاسیو یار” نزدیک شهر”بهموتآنها در شرق اوکراین گزارش دادند.

ایستگاه خبری میثاق به گزارش خبرگزاری فرانسه، بامداد چهارشنبه، خبرنگار تصویری خبرگزاری بین‌المللی AFP بر اثر شلیک موشک روز سه‌شنبه در نزدیکی شهر کشته شد.شاسیو یار” نزدیک شهر”بهموتاو در شرق اوکراین کشته شد.

به گزارش این رسانه، نام این خبرنگار «آرمان سولدیناعلام شده است. این خبرنگار برای فرانس پرس کار می کرد.

سولدین این مرد 32 ساله هماهنگ کننده ویدئویی برای اخبار خبرگزاری فرانسه درباره جنگ در اوکراین بود.

بر اساس گزارش دو سازمان گزارشگران بدون مرز و کمیته حفاظت از خبرنگاران، حداقل 11 روزنامه نگار و کارمند رسانه ای در حین پوشش خبری جنگ بین اوکراین و روسیه کشته شده اند.

این شهر ماه ها شاهد درگیری بوده است بهموت واقع در منطقه تحت کنترل کیف دونتسک دونباس واقع شده است و مرکز اصلی تدارکات برای تامین تجهیزات به اوکراین است. مسکو اکنون بیشتر صنایع را در اختیار دارد بهموت اما نیروهای اوکراینی هنوز بخش کوچکی از غرب آن شهر را تحت کنترل دارند.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه گذشته، کشورهای غربی به ویژه آمریکا تنها با افزایش فشار تحریم ها علیه روسیه و ارسال انواع سلاح به اوکراین، آتش ناآرامی ها را در اوکراین دامن زده اند. .

روسیه در 24 فوریه سال جاری (5 مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه خود را در اوکراین با هدف غیرنظامی و غیرنظامی سازی این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفت که به گفته مقامات این کشور، مسکو چاره دیگری برای مقابله با سیاست خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید