خروج گلستان از وضعیت قرمز کرونایی/ 626 هزار دز واکسن در استان تزریق شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ظهر امروز جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان برگزار شد و رئیس این ستاد از خروج استان از وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

هادی حق شناس، استاندار گلستان با اشاره به تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان اظهار داشت: استمرار این روند سبب کاهش تعداد بیماران بستری و مراجعات سرپایی به مراکز درمانی استان شده است.

وی گفت: با نزولی شدن شیوع بیماری در استان وضعیت همه شهرهای استان در حال حاضر با خروج از وضعیت قرمز کرونایی به شرایط نارنجی تبدیل شده است و تداوم این سیر کاهشی نیازمند همراهی و همکاری بیشتر مردم است.

استاندار گلستان توضیح داد که معیار شاخص تعداد بستری‌ها، رنگ‌بندی شهرها را مشخص می‌کند، به این ترتیب که بستری‌های چهار نفر در 100 هزار نفر وضعیت زرد، 6 نفر در 100 هزار نفر نارنجی و 10 نفر در 100 هزار نفر، شهرهای قرمز را تعیین می‌کند.

وی بیان داشت: در حال حاضر یکهزار و 13 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 190 بیمار در آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و حال 61 بیمار نیز کاملا وخیم است.

حق شناس در ادامه با اشاره به موضوعاتی که پیرامون اربعین امسال مطرح شده است، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا شرط حضور افراد در مراسم اربعین اولاً موافقت دولت عراق و ثانیاً تزریق کامل 2 دُز واکسن است و در این زمینه اطلاع‌رسانی از سوی دولت انجام خواهد شد.

استاندار با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی هم بیان داشت: در صورت واکسیناسیون معلمان, اولیای مدارس, رانندگان سرویس مدارس و خانواده‌ها، بازگشایی مدارس انجام خواهد شد و البته به دلیل صدمه‌ای که آموزش غیر حضوری به آموزش علمی کشور وارد می‌آورد تلاش برای ایجاد شرایط آموزش حضوری ادامه دارد اما الزاما بازگشایی مدارس در ابتدای مهر انجام نخواهد شد.

وی درباره روند واکسیناسیون در استان هم گفت: یک میلیون و 250 هزار گلستانی واجد شرایط دریافت واکسن هستند که از این تعداد تا بحال 626 هزار دز واکسن در استان تزریق شده است. این موضوع شامل تزریق نوبت اول واکسن به 467 هزار نفر و مرحله دوم به 158 هزار نفر است.

حق شناس با توجه به موضوع کمبود واکسن که در روزهای اخیر مطرح شده است، اظهار داشت: تا پایان شهریورماه 40 میلیون دز واکسن وارد کشور خواهد شد و مردم نباید برای تزریق واکسن نگران باشند.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| یکه‌تازی دلتا در نوارغربی کشور/ لغو دورکاری خطایی استراتژیک / در آستانه 110000 فوتی قرار داریم+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| مجموع فوتی‌ها در آستانه 109000 نفر / نوارغربی کشور همچنان در مدار صعود / پیک پنجم 70 روزه شد + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| کمبود واکسن در برخی استان‌ها؛ هفته آینده واکسیناسیون سرعت می‌گیرد/ روند نزولی آمارها شکننده است + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| روند نزولی بسیار شکننده است/ افزایش تعداد موارد ابتلا در میان بانوان باردار + نقشه و نمودار

وی با اشاره به موضوع مسابقات کورس اسبدوانی که در جلسه امروز مطرح شد، گفت: با توجه به وضعیت نارنجی در استان و لزوم رعایت پروتکل‌ها، این مسابقات بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/581/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید