خسارت زلزله به 223 روستا در چلگرد / ‌50 خانوار اسکان اضطراری شدند

– اخبار استانها –

خسرو کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، اظهار داشت: برآوردهای نهایی از خسارات زلزله و پس‌لرزه‌های شهرستان کوهرنگ در حال انجام است اما با پس‌لرزه‌هایی که ایجاد شد ارزیابی مجدد در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه 2 اکیپ امدادی در شهرستان کوهرنگ حضور دارند، افزود: نیروهای مدیریت بحران در مناطق زلزله‌زده در حالت آماده‌باش هستند.

سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: از دیشب تعداد پس‌لرزه‌ها در شهرستان کوهرنگ کمتر شده و در بخش‌هایی از شهرستان‌های اردل و فارسان به ویژه روستاها پس‌لرزه‌هایی رخ داده است.

کیانی بیان داشت: بیشترین خسارات به منازل مسکونی و تاسیسات زیربنایی از جمله آب، برق، گاز وارد شده و ریزش کوه و رانش زمین نیز ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تلفات نداشته‌ایم، عنوان داشت: اوضاع تحت کنترل و مدیریت است و ارزیابی‌ها ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته به اتمام برسد.

اسکان اضطراری برای 50 خانوار در پی زلزله چلگرد

مرتضی زمانپور، فرماندار شهرستان کوهرنگ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، اظهار داشت: زلزله شهرستان کوهرنگ در روز دوشنبه هفته پیش 54 پس‌لرزه داشت که به 223 روستا و دو شهر این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین درجه زلزله و پس‌لرزه‌ها از هفته گذشته تا امروز 5.4 ریشتر بوده است، عنوان داشت: خسارات عمدتا به منازل مسکونی، جایگاه‌های دام، مساجد، مدارس، درمانگاه‌ها، زیرساخت‌ها و راه‌ها بوده است.

فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادی در مناطق زلزله‌زده تصریح کرد: خسارات به منازل به گونه‌ای بوده که تاکنون 50 خانوار اسکان اضطراری داده شده‌اند.

نماینده کوهرنگ در مجلس: خسارات زلزله در منطقه چلگرد به دلیل عدم استحکام خانه‌ها بوداعزام اکیپ‌های امدادی به منطقه زلزله‌زده چلگرد / خسارات زلزله گذشته تشدید شدزلزله 5 ریشتری ‌قلعه‌خواجه را لرزاند/ اعلام آماده‌باش در خوزستان + جزئیات

وی اضافه کرد: میزان خسارات برآورد شده بود اما از سوی مسئولان استانی ایراد وارد شد و ارزیابی مجدد در حال اجرا است که تا فردا به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/7540./ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید