خطرناک‌ترین واحد داعش در شرق موصل به دام افتاد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری به نقل از الفرات، نیروهای حشد شعبی یک گروه تروریست را در استان نینوا شناسایی و دستگیر کردند.

براساس بیانیه رسمی واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، نیروهای حشد شعبی طی یک عملیات ویژه بر اساس اطلاعات دقیق امنیتی و پس از دریافت مجوزهای لازم قضائی این گروه را که «خطرناک‌ترین واحد داعش در شرق موصل است» دستگیر کنند.

این بیانیه افزوده است که این واحد شامل 6 عنصر داعشی می‌شود که سابقه کشتار غیر نظامیان و نیروهای امنیتی عراق را داشته و هم‌اکنون نیز مسئولیت تقسیم اموال میان خانواده‌های داعشی را بر عهده داشته‌اند.

براساس این بیانیه این افراد اسناد و اموال و سلاح‌هایی داشته‌اند که همه به دست نیروهای امنیتی عراق افتاده است.

دستگیری عاملان انفجار خودرو بمبگذاری شده در الرمادی

«هادی رزیج» رئیس پلس الانبار از دستگیری عاملان انفجار خودرو بمبگذاری شده در شهر الرمادی در الانبار خبر داد و گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم طی عملیاتی پیشدستانه موفق به دستگیری عاملان انفجار خودرو بمبگذاری شده، شدند.

وی افزود: نیروهای امنیتی موفق به بازداشت دو نفر از عاملان دخیل در انفجار خودرو بمبگذاری شده، شدند و آنها را به یکی از مراکز برای تحقیقات و بازجویی بردند.

آغاز عملیات گسترده علیه داعش در غرب عراق

یک منبع عالی رتبه امنیتی عراقی از آغاز عملیات گسترده امنیتی در غرب این کشور خبر داد و اعلام کرد: نیروهای امنیتی عملیاتی در صحرای غربی در الانبار آغاز کرده‌اند.

این منبع بیان کرد: این عملیات قرار بود که زودتر انجام شود، اما به دلایل انتخابات و برقراری امنیت رای دهندگان و مراکز انتخاباتی امروز شروع شده است.

منبع مذکور تاکید کرد: این عملیات به دنبال دریافت اطلاعاتی درباره تسلیحات داعشی در مناطقی از غرب کشور، شروع شد.

حشد شعبی تامین کننده امنیت خطوط برق دیالی

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق اعلام کرد: حشد شعبی امنیت شش خط انتقال برق را برعهده دارد. این خطوط به بغداد و دیگر استان‌ها می‌رود. حمله به خطوط انتقال برق در مناطق تحت کنترل حشد شعبی به میزان 95 درصد کاهش پیدا کرده است.

هشدار درباره حمله تروریست‌ها به تظاهرات

«امیر عبدالمنعم» کارشناس عراقی امور امنیتی گفت: پرونده امنیتی باید به دور از مسائل سیاسی باشد و موضوعات انتخاباتی نباید بر امنیت تاثیرگذار باشد.

وی افزود: استان‌های صلاح الدین، دیالی، نینوا و الانبار شاهد برگزاری تظاهراتی علیه نتایج انتخابات است و این هدف آسانی برای تروریست‌هاست.

این کارشناس عراقی گفت: نیروهای امنیتی باید بر دامنه عملیات پیشدستانه خود در مناطق مختلف بیافزایند تا حادثه امنیتی رخ ندهد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید