خلیفه کل ارامنه کتیبه سنگی به استاندار آذربایجان‌ شرقی هدیه داد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از استانداری آذریابجان شرقی، عابدین خرم در دیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان، حضور هموطنان ارمنی در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی را مؤید صدق نیت آنان در تحکیم همبستگی ملی دانست و بر آمادگی استانداری برای رفع موانع فعالیت‌ها و کسب‌ و کارهای ارامنه استان تأکید کرد.

وی در این دیدار صمیمی با بیان اینکه شهروندان ارمنی استان برای ما عزیز و محترم هستند افزود: قدردان همبستگی ملی موجود بین پیروان ادیان توحیدی و مذاهب گوناگون زیر پرچم ایران هستیم و این تکلیف ما را برای خدمت به آحاد مردم دوچندان می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیره عملی رهبر معظم انقلاب در احترام به ادیان و مذاهب و دیدارهای صمیمی ایشان با خانواده‌های شهدای ارامنه گفت: حضور ارامنه در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی مؤید صدق نیت آنان در تحکیم همبستگی ملی است.

خرم از آمادگی مدیریت استان برای رسیدگی به مسائل و مانع‌زدایی از کسب‌ و کارها و فعالیت‌های شهروندان ارمنی خبر داد و یادآور شد: باید از ظرفیت تمام شهروندان استان در شکوفایی اقتصادی و فعالیت‌های اجتماعی بهره برد.

سرکیسیان: ایران برای حفظ مراکز فرهنگی ارامنه حمایت زیادی کرده استهزینه 40 میلیارد تومانی بهسازی مجموعه آرامستان‌های ارامنه دولاب

اسقف گریگور چیفتچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان هم در این دیدار ضمن تبریک انتصاب استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تاریخ صدها ساله ارامنه در منطقه آذربایجان و آثار تاریخی موجود حکایت از همزیستی مسالمت‌آمیز ارامنه با مسلمانان در این دیار دارد.

وی متذکر شد: اگر چه جمعیت ارامنه در آذربایجان‌ شرقی کم است اما فعالیت‌های متنوعی داشته و در زمینه‌های مختلف صنعت، تولید، تجارت و ورزش فعال هستند.

چیفتچیان از 13 شهید ارمنی دفاع مقدس در آذربایجان‌ شرقی یاد کرد و از استاندار آذربایجان‌ شرقی برای دیدار صمیمی با ارامنه استان دعوت کرد.

اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان نیز در این ملاقات حضور داشتند و به طرح دغدغه‌های خود پرداختند.

همچنین خلیفه کل ارامنه آذربایجان در این دیدار کتیبه سنگی منقش به ذکر شریف «لا اله الا الله محمد رسول الله» از آثار تاریخی در اختیار خلیفه‌گری را به استاندار آذربایجان شرقی اهدا کرد.

انتهای پیام/111/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید