خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران – ریاض – تابناک است


خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران و ریاض است

کیوسک بین المللی درخشان: تهدید خواهر رهبر کره شمالی به حمله اتمی به کره جنوبی، 400 هزار سرباز آمریکایی در 155 کشور، حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز، عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران-ریاض است اروپا یکی از مهمترین اخبار و رویدادهای بین المللی در 24 سال گذشته است. ساعت ها.

خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را به حمله اتمی تهدید می کند

خواهر رهبر کره شمالی هشدار داد که اگر کره جنوبی درگیری نظامی را آغاز کند، پیونگ یانگ از سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد.

به گزارش نامه نیوز، کیم جونگ اون، خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و نایب رئیس کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی در دومین بیانیه تهدیدآمیز خود علیه همسایه جنوبی خود گفت: اگر کره جنوبی وارد یک ارتش شود. رویارویی، نیروهای رزمی “هسته ما کار من را انجام خواهد داد”.

خبرگزاری رسمی کره ای KCNA گزارش داد که کیم یو جونگ همچنین خاطرنشان کرد که سخنرانی در مورد حمله پیشگیرانه به کره شمالی یک “اشتباه مهلک” وزیر دفاع کره جنوبی بود.

در اول آوریل، وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرد که نیروهای مسلح کشورش موشک هایی دارند که می توانند «به سرعت هر هدفی را در کره شمالی هدف قرار دهند».

خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران و ریاض است

پیش از این، کیم جونگ اون در بیانیه‌ای تند، سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی را به دلیل اشاره به حمله پیشگیرانه به یک «کشور مجهز به سلاح هسته‌ای» «مردی احمق و کثیف» توصیف کرد.

400000 نیروی آمریکایی در 155 کشور

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه گفت که روسیه و چین برای تغییر نظم کنونی جهانی تلاش می کنند.

وی گفت: چین و روسیه توانایی های نظامی بالایی دارند و هر دو قصد دارند ساختار نظام کنونی جهانی را تغییر دهند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور جهان حضور دارند.

وی گفت: حمله روسیه به اوکراین فقط تهدیدی برای صلح و ثبات در اروپا نیست، بلکه تهدیدی برای کل جهان است.

خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران و ریاض است

مارک میلی افزود: ما در حال حاضر شاهد بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت در اروپا هستیم.

وی افزود: توانایی ما برای انتقال اطلاعات مهم به اوکراین بسیار مفید بوده است.

وی همچنین به موضوع ایران اشاره کرد و تصریح کرد که ایران همواره تهدید اصلی منطقه ای آمریکا خواهد بود.

میلی گفت: ما آماده پاسخگویی به هرگونه تهدیدی علیه ایالات متحده و منافع آن هستیم.

حمله شدید بایدن به صاحب فاکس نیوز

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، فاکس نیوز، یک رسانه محبوب ایالات متحده، یکی از مخرب ترین عناصر در ایالات متحده، و صاحب آن را خطرناک ترین فرد در جهان نامید.

گزیده ای از کتاب آینده “این نمی گذرد”، نوشته دو روزنامه نگار، جاناتان مارتین و الکساندر نیویورک تایمز، گزارش می دهد که جو بایدن فاکس نیوز را “یکی از مخرب ترین نیروها در آمریکا” توصیف کرده است.

هیل افزود که بایدن در کتابی که قرار است توسط تیمی از خبرنگاران نیویورک تایمز منتشر شود، “روپرت مرداک صاحب فاکس نیوز و صاحب رسانه” را خطرناک ترین فرد جهان نامیده است.

وب سایت رسانه ای آمریکا ادامه می دهد: گزارش ها نشان می دهد که در این کتاب فاکس نیوز به عنوان یک سری برنامه های ضد بایدن توصیف شده است که شبهه هایی را نسبت به واکسن های (اجباری) (کرونا) ایجاد می کند و تئوری «توطئه» را ترویج می کند. “بی رحمانه” در حمله 6 ژانویه توصیف شد.

خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران و ریاض است

هیل می نویسد که اظهارات بایدن، طبق این کتاب، اولین اظهارات رئیس جمهور آمریکا در مورد مرداک بود. از زمان اعلام ورود بایدن به مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020، فاکس نیوز بارها در مورد فعالیت های تجاری پسرش سؤالاتی پرسیده است که آنها از آنها اطلاعی نداشتند.

هیل افزود که تاکنون هیچ یک از نمایندگان فاکس نیوز و کاخ سفید حاضر به اظهار نظر در مورد این رسانه آنلاین نشده اند.

به گزارش ایرنا، بایدن فاکس نیوز و صاحب آن را مخرب ترین نیروی داخلی آمریکا و خطرناک ترین فرد جهان توصیف کرد که پیش از او مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود.

ترامپ به قدری به این شبکه علاقه مند بود که تمام تلویزیون های هواپیمای نیروی هوایی رئیس جمهور ایالات متحده 1 به طور پیش فرض روی فاکس نیوز تنظیم شده بود و واکنش ترامپ به تغییر CNN به CNN. همسرش ملانیا ترامپ در هواپیما خبرساز شد و در رسانه های آمریکایی خبرساز شد.

عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات بین تهران و ریاض است

یک مقام عراقی در بغداد از تلاش های جدید دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور برای از سرگیری مذاکرات عربستان و ایران در بغداد خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی العربی الجدید، یک مقام وزارت خارجه عراق امروز (سه شنبه) اعلام کرد که سه مقام عراقی ناشناس برای تعیین تاریخ دور جدید مذاکرات تهران و ریاض منصوب شده اند.

ایران در اعتراض به اعدام ده ها تن از مقامات سعودی از جمله شهروندان شیعه و هفت تن از اعضای گروه انصارالله یمن، دور پنجم مذاکرات با ریاض را به میزبانی بغداد لغو کرد.

وی گفت: مذاکرات ایران و عربستان سعودی در آوریل 2021 با میانجیگری عراق در بغداد آغاز شد. تهران و ریاض تاکنون چهار دور مذاکره داشته اند که آخرین آن در اواخر سپتامبر سال گذشته بود. به گفته فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، دور پنجم مذاکرات قرار بود ماه گذشته برگزار شود، اما ایران پس از اعدام شیعیان در عربستان، آن را لغو کرد.

وی تاکید کرد: هیچ تاریخی برای دور جدید مذاکرات تهران و بغداد تعیین نشده است. ایرانی ها نمی خواهند آنچه در چهار دوره قبل گفته شده تکرار شود، آنها می خواهند با ریاض در مورد مسائل خاصی به توافق برسند و عراق نیز در تلاش است تا دو طرف را به هم نزدیک کند.

یک مقام عراقی گفت: هنوز برای اظهار نظر در مورد نتیجه و اثربخشی مذاکرات بین دو طرف زود است، زیرا موضوعات اختلاف زیادی بین دو طرف وجود دارد.

وی درباره علت لغو آخرین دور مذاکرات از سوی ایران نیز گفت: ایران قبلاً از ریاض خواسته بود که اعدام شیعیان را متوقف کند.

عارف الحمامی، یکی از اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان عراق، گفت که کشورش در تلاش است تا مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی را از سر بگیرد زیرا از اهمیت مذاکرات تهران با ریاض و تاثیر آن بر ثبات در عراق آگاه است.

وی تاکید کرد: عراق برای دستیابی به ثبات داخلی به دنبال احیا و از سرگیری مذاکرات ایران و عربستان است و از این رو به دنبال نزدیکتر کردن مواضع دو طرف برای کمک به برقراری ثبات سیاسی و امنیتی در عراق است.

او گفت: «ما در پارلمان عراق از دولت بغداد برای بازگرداندن دو طرف به میز مذاکره حمایت می کنیم، زیرا این امر ثبات را در سطوح مختلف برای عراق به ارمغان می آورد.

احسان الشمری، رئیس مرکز اندیشه سیاسی عراق نیز بر تمایل عربستان سعودی و ایران برای یافتن فضا برای گفت و گوی دوجانبه تاکید کرد و گفت: از این نظر، عراق از یک کشور پیام رسان به یک بازیگر کلیدی در آوردن فضا تبدیل شده است. دو طرف نزدیک ترند.” موقعیت جغرافیایی عراق از یک سو و اعتماد متقابل به عراق از سوی دیگر جایگاه ویژه ای را برای این کشور به عنوان میانجی در مذاکرات ایجاد کرده است. از سوی دیگر، عراق از حل مناقشه و بهبود روابط تهران و ریاض سود خواهد برد، بنابراین بغداد در تلاش است تا دو طرف را به هم نزدیک کند.

سفر لاپید به یونان برای بررسی انتقال گاز اسرائیل به اروپا

به گفته منابع خبری، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی پس از نشست النقاب به یونان سفر می کند تا در مورد موضوعاتی مانند انتقال گاز اسرائیل به یونان و همچنین توجیه حملات اسرائیل به فلسطینی ها به بهانه «مبارزه با تروریسم» گفتگو کند. بیا دیگه.

به گزارش العربی الجدید، یایر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) به یونان سفر می کند تا با کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان و نیکوس دندیاس وزیر امور خارجه این کشور دیدار کند.

خواهر رهبر کره شمالی کره جنوبی را تهدید به حمله اتمی کرد / 400 هزار نیروی آمریکایی در 155 کشور / حمله شدید بایدن به مالک فاکس نیوز / عراق به دنبال از سرگیری مذاکرات تهران و ریاض است

به گفته منابع، لاپید فردا در نشستی شرکت خواهد کرد که ایوانیس کاسولیدس، وزیر امور خارجه قبرس نیز به آن خواهد پیوست.

این اجلاس یک هفته پس از اجلاس نقاب برگزار می شود که در آن آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و وزرای خارجه چهار کشور عربی یعنی امارات، بحرین، مصر و مراکش برای تشکیل باشگاه نقاب به توافق رسیدند.

وزرای خارجه شرکت کننده در این نشست همچنین در مورد موضوعاتی مانند امنیت منطقه، تلاش اسرائیل برای تشکیل ائتلاف جدید منطقه ای و مسائل اقتصادی به ویژه موضوع انرژی گفتگو کردند.

این سفر پس از آن صورت می گیرد که روابط ترکیه و اسرائیل در سال های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و در سفر ماه گذشته اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل به ترکیه به اوج خود رسید.

در این زمینه اسرائیل بارها اعلام کرده است که بهبود روابط با ترکیه به ضرر روابط راهبردی این کشور با یونان و قبرس که اعضای مجمع انرژی مدیترانه شرقی هستند، نخواهد بود.

به نظر می رسد سفر وزیر خارجه اسرائیل به یونان نیز با پرونده انتقال گاز اسرائیل به اروپا مرتبط باشد.

به گفته العربی الجدید، یکی از موضوعات این نشست موضوع فلسطین خواهد بود. لاپید به نوعی قصد دارد حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینی ها را در چارچوب مبارزه با تروریسم بررسی و توجیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید