خیرآبادی: هیچ وقت زحمات و افتخارات بنا را نقد نکردم/ مدعیان باید در شرایطی مناسب مسابقه رودر رو بدهند

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمشید خیرآبادی در خصوص حواشی اخیر کشتی فرنگی اظهار داشت: پیش از آنکه نقدهایم را در مورد چرخه مطرح کنم، باید بگویم که هیچ موقع زحمات دوستانم را نقد نکردم و زحمات این عزیزان بر کسی پوشیده نبوده، چون باعث عزت مملکت شده است. بحث انتقاد و تخریب از هم جداست. هیچ وقت در عمرم به خودم اجازه ندادم حتی دشمنم را تخریب کنم، چه برسد به دوستانم که بهترین خاطرات عمرم را با آنها سپری کردم.

وی با اشاره به فاصله اندک مسابقات در چرخه انتخابی تیم ملی تصریح کرد: 16 آذر ماه فینال لیگ برگزار شده و در فاصله یک هفته مسابقات کشوری به انجام رسید. در ادامه انتخابی جام تختی و جام تختی را در پیش داریم. درواقع کشتی‌گیر در بازه زمانی کوتاه، 4 بار وزن کشی می‌کند. مگر یک ورزشکار که در این سطح کشتی می‌گیرد، در سال چند بار می‌تواند به اوج آمادگی جسمانی برسد و این جای سوال دارد.

خیرآبادی با تاکید بر اینکه همه کشتی‌گیران وزن کم می‌کنند، اضافه کرد: همه کشتی‌گیران ما بین 4 تا 8 درصد در همین قانون جدید وزن کم می‌کنند. حمید سوریان و امید نوروزی و بقیه دوستان در زمان کشتی گرفتن شان 10 درصد از وزن بدن‌شان را کم می‌کردند و برخی هم 4 درصد. کاهش این میزان وزن از بدن، حداقل 60 روز ریکاوری لازم دارد تا از تخریب و آسیب بدن جلوگیری شود. وزن کم کردن‌های مکرر و پیاپی بزرگتری آسیب‌ها را به جا می‌گذارد.

سرمربی پیشین تیم ملی آذربایجان همچنین ادامه داد: در بحث تورنمنت‌ها که در چرخه انتخابی تیم ملی قرار گرفته، تورنمنت ضعیف و قوی داریم، این خیلی مهم است که چه کشتی‌گیرانی به تورنمنت قوی اعزام می‌شوند و کدام نفرات به تورنمنت ضعیف، ضمن اینکه خواهید دید در هیچ کشوری فرآیند 8 ماهه را برای انتخاب ملی‌پوشان خود در نظر نمی‌گیرند.

خیرآبادی در خاتمه گفت: مسئولیت فنی کشتی را در خارج از کشور برعهده داشتم. می‌دانم هیچ کادرفنی‌ای 100 را رها نمی‌کند که 99 را بگیرد. در این شکی نیست و مسئول فنی به این خاطر که پاسخگوست، به دنبال انتخاب بهترین‌ها است، اما اظهارنظرها خیلی فرق دارد، موقعی که یک سری از دوستان که در چارچوب چرخه انتخابی قرار گرفته و چندین مسابقه متوالی را پشت سر گذاشته‌اند و یک جا به حریف مستقیم خود برخورد می‌کنند، چاره ای جز باخت ندارند. یکی از معایب چرخه این هست و فکر می کنم این مهم باشد که شرایطی را مهیا کنند که نفرات در شرایط بهتری روبه روی هم قرار بگیرند.

برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در کردستان در هاله‌ای از ابهام

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید