دادگاه سعودی رسیدگی به پرونده هواداران حماس را به تعویق انداخت

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری آناتولی ترکیه با اعلام این خبر افزود: دادگاه استیناف عربستان رسیدگی به احکام بازداشت شدگان اردنی و فلسطینی از جمله "محمد الخضری" نماینده سابق جنبش حماس در عربستان را به یک ماه دیگر موکول کرد.

کمیته حمایت از بازداشت شدگان اردنی در عربستان در بیانیه‌ای کوتاه در این رابطه تاکیدکرد: دادگاه استیناف عربستان رسیدگی به گروه اول از پرونده حمایت از مقاومت وملت فلسطین را بعد از یک جلسه کوتاه به ماه آینده موکول کرد.

در این بیانیه توضیحات بیشتری در مورد مسایل رد و بدل شده در دادگاه و شمار افراد بازداشت شده که در این جلسه حضور داشتند یا نام فرد یا افرادی از این گروه نشده است.

گفتنی است شمار افراد بازداشت شده به اتهام حمایت از ملت فلسطین بیش از 60 نفر است و جمعیت مردم نهاد حمایت از این افراد پیش از این اعلام کرده بود جلسات رسیدگی به درخواست استیناف آنها در سه هفته برگزار خواهد شد.

هشتم اوت گذشته دادگاه عربستان نماینده سابق جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در عربستان را به 15 سال زندان محکوم کرد در حالی که بقیه متهمین پرونده نیز احکامی بین تبرئه تا 22 سال زندان از این دادگاه دریافت کردند.

این احکام در حالی صادر شد که تمامی متهمان این پرونده اتهامات وارده در مورد حمایت مالی از مقاومت فلسطین را تکذیب می‌کنند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید