دادگستری استان مرکزی اجازه تعدی به حقوق شهروندی و زندانیان را نمی‌دهد

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی عصر امروز در جریان بازدید از زندان ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش در زمینه رفع مشکلات زندانیان اظهار داشت: بازدید از زندان‌ها و زندانیان و گره‌گشایی از مشکلات آنها یکی از برنامه‌های مهم دادگستری و دستگاه قضا است به همین سبب امروز به همراه جمعی از مسئولان از زندان ساوه بازدید انجام شد و مسائل و مشکلات آنها بررسی شد.

وی افزود: یک مورد زندانی ویژه بود که گلایه و شکایت از نوع برخورد مدیران داشت به همین سبب امروز از این فرد تفقد و دلجویی شد و رضایت خود را از مجموعه زندان اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: رسیدگی به امور زندانیان و رعایت حقوق شهروندی در مجموعه زندان و بیرون از آن جزو تاکیدات مهم ریاست قوه قضائیه است که اگر در جایی به حقوق شهروندی و زندانیان تعدی شود بر اساس قانون رسیدگی و برخورد می‌شود و دادستان به عنوان مدعی‌العموم در این زمینه ورود پیدا می‌کند.

موسوی با اشاره به وضعیت دادرسی الکترونیک در استان گفت: قوه قضائیه در چند سال اخیر به‌ویژه امسال در حوزه دادرسی الکترونیک و استفاده از فناوری در دادرسی و رسیدن به عدالت متحول شده است.

هیچ ارباب رجوعی نباید از نحوه رسیدگی دادگستری استان مرکزی ناراضی باشدرئیس کل دادگستری استان مرکزی: دستگاه قضا به تخلف در تزریق غیرقانونی واکسن رسیدگی می‌کنددادگستری استان مرکزی با هرگونه فساد درون و بیرون سازمانی به‌شدت برخورد می‌کند

وی افزود: استفاده از سیستم و هوش مصنوعی از محاسن بسیاری برخوردار است به طوری که سبب تسریع در رسیدگی‌ها، امکان نظارت هوشمند بر منابع انسانی و کاهش در هزینه‌ها و رفت‌و‌آمدها می‌شود که دادگستری استان مرکزی جزو استان‌های برتر در کشور است.

موسوی بیان کرد: دادگستری استان در زمینه هوشمندسازی و استفاده از هوش مصنوعی و دادرسی الکترونیک رتبه دوم کشور را کسب کرد و در مرداد ماه در زمینه ارتباط الکترونیک با مراجع انتظامی و مجموعه‌های وابسته به قوه قضائیه رتبه نخست را کسب کرد و این تلاش‌ها ادامه دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا دادرسی الکترونیک فراتر از زندان و در ارتباط با اشخاص حقیقی در منزل داشته باشیم که این زیرساخت‌ها تاحدودی فراهم شده و به دنبال توسعه آن هستیم، از سال گذشته تاکنون حدود 80 سامانه توسط قوه قضائیه طراحی، ابلاغ و بسیاری اجرا شده تا بتوانیم قوه قضائیه هوشمند و طرح دولت الکترونیک را بیش از گذشته در استان اجرا کنیم.

انتهای پیام/713/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید