دانشگاه تهران و بورس اوراق بهادار تفاهم نامه همکاری امضا کردند


علی نمکی از اعضای هیات علمی وزارت دارایی دانشگاه تهران و دبیرکل انجمن دارایی ایران در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران فارس از تفاهم نامه ای در این حوزه جدی یاد کرد. وجود بورس اوراق بهادار در داخل دانشگاه می گوید: در راستای حل مشکلات بازار سرمایه با تمرکز بر دغدغه های سازمان بورس و فعالان بازار، ملی

وی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده حسابداری و مالی، گفت: ابتدا پیشنهاد انجام این کار را در دانشگاه مادر، دانشگاه تهران داده‌ام و ادامه داد: یکی از موضوعات مورد علاقه دانشکده موضوع است. ما در خدمت رئیس سازمان بورس بوده ایم و امیدواریم بتوانیم این ایده را در قالب دانشگاه های دیگر پیش ببریم و به توسعه آن کمک کنیم. تحقیق برای رفع نیازهای بازار سرمایه.

بهار، عضو هیئت علمی گروه مالی دانشگاه تهران، پس از پرداختن به موضوع در قالب یک طرح پژوهشی مورد توجه سازمان بورس و بازار سرمایه، سه رکن اصلی و مهم این تفاهم نامه را برشمرد.

رئیس بورس: ما توانایی جذب نخبگان علمی را داریم. مجید عشقی رئیس کل بورس پس از امضای این تفاهم نامه گفت: در این راستا باید به بحث های پژوهشی و فعالیت های مرکز تحقیقات سازمان اشاره کرد.

وی ادامه داد: نوآوری در گزارش‌ها و دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط مرکز تحقیقات برجسته شد و بر اساس نتایج، تصمیم به گسترش آن گرفته شد.

رئیس کمیته ساماندهی بورس گفت: کمیته مرکز تحقیقات متشکل از هفت نفر از دانشگاه‌های بزرگ و دانشگاه‌های برتر با حوزه‌های مالی قوی است و تصمیم گرفتیم با گسترش این ارتباط به سطح فردی همکاری کنیم. تماس با دانشگاه های بزرگ به نفع هر دو طرف. .

عشقی با بیان اینکه سازمان بورس اطلاعات و داده هایی دارد که باید روی آن ها کار شود که دانشگاه از وجود آنها اطلاعی ندارد یا نمی تواند به دروغ به آنها دسترسی پیدا کند، خاطرنشان کرد: تحلیل زیادی درباره It Wasn’t done in 2019 وجود نداشت، من این اطلاعات را از طریق یک برنامه ناشناخته به گروه دادم و افشای کامل نشد، اما نتایج خوبی گرفت.

وی با یادآوری اینکه حدود 17 تا 18 سال از قانون بازار می گذرد و در این مدت به این نتیجه رسیده است که باید برخی ابزارها، نهادها و … را گسترش داد، به بیان نوآوری و انتقاد از اتفاقات و ابزارهای موجود در بازار سرمایه پرداخت. . ، ارائه شده توسط دانشگاه ها بسیار کاربردی تر است.

رئیس سازمان بورس با تاکید بر اینکه بخش زیادی از سرمایه انسانی سازمان بورس از دانشگاه تهران است، گفت: ما توانایی جذب نخبگان علمی را داریم، می‌توانیم دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به پژوهشگاه‌های خود جذب کنیم و از این طریق چنین همکاری مناسبی است و امیدوارم گام های جدی بردارید و در بازار سرمایه گذاری کنید.

عشقی در پایان گفت: بحث هایی مانند حاکمیت شرکتی نیازمند تغییر در دنیای علمی و تجاری است و بازار سرمایه امسال بر تامین مالی پروژه ها و ساخت از طریق این بازار متمرکز شده است.
لطفا این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید