دانش آموز 82 ساله در امتحانات آذرماه مدارس البرز شرکت کردبه گزارش ایرنا، در دی ماه 1401 تا 1400، 4167 نفر در آزمون بزرگسالان شرکت کردند. سال های تحصیلی در استان آلبورگ که یکی از آنها 82 سال سن دارد.

او متولد 9 شهریور 1332 در تهران است و در زمینه چاپ مشغول به کار است و 4 دختر، یک پسر و 9 نوه دارد که در حال آماده شدن برای ورود به دانشگاه هستند.

او گفت: همه فرزندانش لیسانس و فوق لیسانس دارند.

بهمنی خاطرنشان کرد: هدف از شرکت در این آزمون تطبیق با علم امروز، اخذ مدرک و ادامه تحصیل در رشته جامعه شناسی در دانشگاه است.

وی که شاعر و علاقه مند به اشعار شاعران بزرگ ایران چون حافظ و سعدی است، یادآور شد: علوم انسانی یکی از حوزه های مهمی است که داوطلبان کنکور باید علاقه بیشتری به ادامه تحصیل در آن حوزه ها داشته باشند.

وی که مطالعه می کند و سپس به سوالات امتحانی با ذره بین پاسخ می دهد، ادامه داد: امتحانات در شرایط بسیار خوب و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز در بازدید از آزمون بزرگسالان هنرستان ایثارگران ناحیه یک کرج در گفت و گو با این داوطلب گفت: بر اساس دستور دین مبین اسلام باید از علم تا قبر علم جست و جو کرد و دانست. هر روز، فرهنگ، مذهب، جامعه، آموزش و مهارت.

سالار قاسمی افزود: پشتکار، اطمینان و تلاش این داوطلب البرزی برای گرفتن مدرک با انگیزه واردو برای رفتن به دانشگاه و تحصیل در رشته جامعه شناسی بسیار تحسین برانگیز است.

وی با تجلیل از شخصیت هنری و فعالیت مهدی بهمنی در عرصه شعر، خاطرنشان کرد: روحیه بانشاط امید وی بزرگترین درس برای دانشجویان آینده ساز ایران اسلامی از جمله مردم البرز است.

وی افزود: موضوع علوم انسانی در کشور ما موضوعی نیست که بتوانیم نسبت به آن بی تفاوت باشیم، بنابراین برای درک اهمیت این موضوع باید دیدی کلی از وضعیت فعلی خود داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به این ضعف ها از یک سو و نیازهای کشور از سوی دیگر، مشخص می شود که چرا تغییر علوم انسانی امروز در کشور یک ضرورت برخاسته از بستر نیازهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی ماست. “

مدیرکل آموزش و پرورش البرزا خاطرنشان کرد: برای تحول علوم انسانی باید اهمیت این علوم را در فرهنگ عمومی مشخص کنیم و دانش آموزان علوم انسانی را ارزیابی کنیم، باید زمینه جذب افراد مستعد و با انگیزه به این حوزه ها و برنامه درسی جدید، روش ها را فراهم کنیم. و ساختارها و روش ها و متون آموزشی از این حوزه ها.

استان البرز حدود 512 هزار دانش آموز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید