دبیر کل سازمان ملل از رهبران لبنان خواست مردم را در اولویت قرار دهند

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5j486 ۰ دبیر کل سازمان ملل از رهبران لبنان خواست مردم را در اولویت قرار دهند

دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور لبنان در بیروت، ضمن تاکید بر اصلاحات در این کشور از رهبران سیاسی لبنان خواست مردم را در اولویت قرار دهند.

دبیر  کل سازمان ملل از رهبران لبنان خواست مردم را در اولویت قرار دهند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که برای سفری چهار روزه در بیروت به سر می‌برد در نشست خبری مشترک با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان از رهبران این کشور خواست که مردم را در اولویت قرار دهند و برای نجات لبنان از بحران مالی و بدترین بحران اجتماعی آن طی 30 سال اخیر دست به اصلاحات بزنند.

علاوه بر رئیس جمهوری، گوترش قرار است با مقامات لبنان از جمله «نبیه بری» رئیس پارلمان، «نجیب میقاتی» نخست وزیر و تعدادی از مسئولان این کشور دیدار کند.

پیشتر سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که سفر گوترش به لبنان در راستای اعلام همبستگی با این کشور در شرایط دشوار آن است.

وی در این نشست خبری در کنار میشل عون افزود: من با یک پیام ساده به لبنان آمده‌ام؛ سازمان ملل در کنار مردم لبنان ایستاده است. رهبران سیاسی لبنان با دیدن رنج مردم نباید کشور را دچار فلج و تفرقه کنند.

وی تاکید کرد، هدف از دیدارها با مقامات لبنانی این است که چگونه ما می‌توانیم از مردم لبنان برای غلبه بر مشکلات اقتصادی و بحران مالی کنونی کمک کنیم تا صلح و ثبات و توسعه پایدار این کشور ارتقا یابد.

دبیر کل سازمان ملل از رهبران سیاسی لبنان خواست تا با همکاری یکدیگر به حل بحران کمک کرده و از جامعه بین المللی نیز خواست از مردم لبنان حمایت کنند.

انتهای پیام/م

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید لبنان سازمان ملل آنتونیو گوترش اصلاحات این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • دبیرکل سازمان ملل وارد بیروت شد

source

دیدگاهتان را بنویسید