دبیر کل ناتو: به‌دنبال اجتناب از درگیری با روسیه درخصوص اوکراین هستیم

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5f9cj ۰ دبیر کل ناتو: به‌دنبال اجتناب از درگیری با روسیه درخصوص اوکراین هستیم

دبیر کل ناتو با تکرار حمایت از اوکراین در برابر اقدامات روسیه، اما تاکید کرد که این سازمان وظیفه خود را جلوگیری از وقوع هرگونه درگیری با روسیه درخصوص اوکراین می‌داند.

دبیر کل ناتو: به‌دنبال اجتناب از درگیری با روسیه درخصوص اوکراین هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شامگاه چهارشنبه گفت ناتو قصد دارد با توجه به وضعیت اوکراین از درگیری با روسیه جلوگیری کند.

استولتنبرگ طی مصاحبه‌ای با شبکه «سی‌ان‌ان» در پاسخ به سوالی در مورد احتمال درگیری بین روسیه و ناتو بر سر اوکراین توضیح داد: «مأموریت ما، جلوگیری از وقوع آن است. این قبل از چیزی، دلیلی است که ما از روسیه می‌خواهیم اقدامات ستیزه‌جویانه خود علیه اوکراین را متوقف کند».

به نوشته خبرگزاری «تاس»، وی ادامه داد: «هر ملتی حق دارد از خود دفاع کند که در واقع در منشور سازمان ملل ذکر شده است. حمایت ناتو از اوکراین ۱۱۰ درصد یا کاملاً مطابق با تعهدات بین‌المللی ما است و اوکراین البته حق دفاع از خود را دارد».

دبیر کل ناتو تاکید کرد که ناتو «ضمانت‌های امنیتی» را برای کشورهای عضو خود فراهم می‌کند، در حالی که اوکراین یکی از آنها نیست.

بر اساس این گزارش، استولتنبرگ با تاکید بر اینکه اعضای ناتو می‌توانند انتظار حفاظت کامل از سوی ناتو را در صورت تجاوز داشته باشند، اظهار داشت: «اوکراین شریکی است که ما به آن پشتیبانی و ظرفیت آموزشی ارائه می‌دهیم».

در حال تکمیل…

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید روسیه ناتو اوکراین سازمان ملل این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید