دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات قابل قبول نیست

– اخبار استانها –

عابدین عابدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد در پاسخ به سئوالی مبنی دخالت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در امور اجرایی کشور اظهار داشت: به نمایندگان مجلس در برخی موارد درباره دخالت در امور اجرایی و انتصابات تذکراتی داده ایم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه پیشنهاد و اظهار نظر حق نمایندگان مجلس است افزود: علی‌رغم اینکه اظهار نظر و پیشنهاد حق نمایندگان مجلس است اما دخالت و پافشاری بر نظرشان در زمینه انتصابات به هیچ عنوان درست و قابل قبول نیست.

نماینده مردم فراهان در مجلس: سیاست‌های غلط دولت قبل دامداران کشور را به ورطه نابودی کشاندعضو کمیسیون امنیت ملی ‌مجلس: آژانس ‌حقایق دستاوردهای صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را گزارش نمی‌دهدطرح نمایندگان مجلس برای اعطای تابعیت به اتباع خارجی

وی در ادامه دخالت نمایندگان در امور اجرایی کشور را ممنوع عنوان کرد و گفت: دخالت و پافشاری نمایندگان در زمینه انتصابات از جمله مواردی است که در کنار سایر موضوعات می‌تواند در رد یا تایید صلاحیت موثر باشد.

عابدی مقدم گفت: دخالت در امور اجرایی، وظیفه نمایندگان نیست بلکه نمایندگان باید وظایف نظارتی خود را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، روزهای گذشته بحث‌هایی مفصلی در زمینه شفافیت وطایف نمایندگان مجلس و عدم دخالت انان در امور اجرایی و انتصابات شکل در فضای سیاسی استان شکل گرفته است.

انتهای پیام/311/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید