دختر ترامپ در روز حمله در کنگره از شهادت دادن خودداری کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه شواهد حمله سال گذشته به ساختمان کنگره را تکذیب کرد.

به گزارش ایندیپندنت، کمیته انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا که وظیفه بررسی وقایع 6 ژانویه سال گذشته را بر عهده دارد، از ایوانکا ترامپ که در دوران ریاست جمهوری پدرش مشاور وی در کاخ سفید بود، دعوت کرد تا در این زمینه شهادت دهد. دیدار.

با این حال، سخنگوی دختر ترامپ در بیانیه ای نوشت: «ایوانکا ترامپ فاش کرد که کمیته 6 ژانویه نامه ای عمومی صادر کرده و از او خواسته است در کمیته حاضر شود. همانطور که کمیسیون می داند، ایوانکا در مراسم 6 ژانویه صحبت نکرد.

همانطور که او علناً گفته است، هرگونه نقض امنیتی یا بی احترامی به افسران مجری قانون ما غیرقابل قبول است. خشونت باید فوراً پایان یابد. لطفا مسالمت آمیز عمل کنید.”

این تماس پس از آن صورت گرفت که استفانی گریشام، سخنگوی سابق کاخ سفید، که در روزهای پایانی دولت ترامپ رئیس دفتر ملانیا ترامپ بود، روز پنجشنبه به کمیته انتخاب کنگره گفت که رئیس جمهور سابق در روزهای منتهی به انتخابات است. حمله به کنگره چندین جلسه محرمانه با مشاوران وی برگزار کرده بود.

اکنون دختر ترامپ از سوی دادستان کل نیویورک تحت فشار است تا علاوه بر احضار رسمی برای شهادت در کنگره، در تخلفات مالی پدرش همکاری کند.

روز گذشته (چهارشنبه) دادستان کل نیویورک از دادگاه عالی ایالتی خواست تا ترامپ و دو فرزند بزرگش را به همکاری در بررسی تخلفات «سازمان ترامپ» دستور دهد.

تحقیقات دادستان کل ایالات متحده در مورد دولت ترامپ، در خطاب به دادگاه عالی، “شواهد قابل توجهی را کشف کرده است که نشان می‌دهد دونالد ترامپ و دولت ترامپ به‌طور متقلبانه و متقلبانه ارزش دارایی‌های خود را ارزیابی کرده و ارزش آن‌ها را به موسسات مالی نادرست معرفی کرده‌اند.”

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید