درخشش انیمیشن ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمیک یونان

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انیمیشن «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی برنده جایزه «بهترین موسیقی» از پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمیک و انیمیشن «چانیارتون» یونان شد که انیمیشن «قدم یازدهم» نیز به بخش مسابقه این رویداد هنری راه یافت.

بهنام معیریان آهنگ‌سازی انیمیشن «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» را برعهده داشته است.

انیمیشن «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی براساس کتابی با همین نام نوشته احمدرضا احمدی و انیمیشن «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا براساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس ساخته شده‌اند که هر دو از تولیدات سال 1398 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌آیند.

فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمیک و انیمیشن «چانیارتون» یونان، برای دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن، بهترین فیلم کوتاه دانشجویی، بهترین فیلم خلاق، بهترین موسیقی، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین فیلم از نگاه مخاطب با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

هر دو انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روزهای 22 و 25 شهریور ماه 1400 (13 و 16 سپتامبر 2021) به صورت آنلاین پخش شدند.

بر اساس این خبر، در سال 2019 نیز انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمیک و انیمیشن «چانیارتون» حضور داشت.

پنجمین جشنواره بین‌المللی کمیک و انیمیشن «چانیارتون» از 22 شهریور ماه جاری تا 6 مهر 1400 (13 تا 28 سپتامبر 2021) در شهر چانیار کشور یونان در حال برگزاری است.

تولید مجازی؛ ایده‌ای جدید برای کاهش هزینه‌ها در سینماناکامی «درخت گردو» در شکستن رکورد فروش سال سینمای ایرانرویین‌تن: آرزو دارم درباره حضرت زینب (س) فیلم بسازم/ هالیوود فرهنگ عیاری‌مان را گرفت و رابین‌هودش را به ما غالب کرد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید