درصد فوتی‌های تصادفات استان کردستان 100 درصد افزایش یافت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سرهنگ برزو مرادی پیش از ظهر امروز در همایش علما و روحانیون بسیجی که در سالن آمفی تئاتر مرکز بزرگ اسلامی در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در حدود یک دهه گذشته روزانه بیش از 100نفر در ایران بر اثر تصادف فوت می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر قریب به 44نفر فوتی به طور متوسط در تصادفات داریم که خود نوعی کرونای خاموش است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان تصریح کرد: سه عامل انسان، جاده و وسیله نقلیه در تصادفات موثر هستند لذا 70درصد تصادفات از خطای انسانس نشات می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بیشترین علت تصادف عدم رعایت حق تقدم است که رعایت نمی‌شود، گفت: متأسفانه امر به معروف و نهی از منکر در رانندگی رعایت نمی‌شود لذا از همه روحانیون صاحب منبر خواستاریم تا در این مورد تذکر دهند.

فرمانده انتظامی استان قزوین: میزان تصادفات فوتی باید به حداقل ممکن برسد66 درصد جانباختگان‌ تصادفات استان گیلان عابران‌ پیاده و موتورسواران هستند

مرادی خاطرنشان کرد: 30دستگاه در بحث ترافیک نقش دارند که تنها 19درصد آن بر عهده پلیس است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان با بیان اینکه ترویج فرهنگ درست رانندگی از عوامل مهم پیشگیری از تصادف است، اذعان کرد: متاسفانه در سال جاری بیش از 100درصد افزایش فوتی‌های تصادفی را در استان در قیاس با سال گذشته شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: به غیر از پلیس باید همه دستگاه‌های مسئول در امر ترافیک نقش خودشان را انجام دهند.

مرادی یادآور شد: اگر امر به معرف و نهی از منکر در جامعه ما رعایت شود کمتر شاهد مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد خواهیم بود.
انتهای پیام/487/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید