درگذشت نویسنده دیگری و پرداخت زودهنگام نمایشگاه کتاب مجازی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و اندیشه: در صورت گزارش “یک هفته با کتاب” با مروری بر دو هفته گذشته به ترتیب عناوین «آغاز نمایشگاه مجازی کتاب تهران و معرفی نامزدهای کتاب سال» و «پایان دومین نمایشگاه مجازی کتاب و چهاردهمین دوره جوایز جلال» را می‌بینیم.

گزارش این هفته نیز مانند گزارش های دو هفته اخیر، شامل اخباری از نامزدی گروه های مختلف برای جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است. همچنین همانطور که هفته گذشته گزارش شد، خبر درگذشت یکی از نویسندگان کشورمان نیز به گوش می رسد. همانطور که در گزارش هفته گذشته خبر درگذشت جهانگیر خسروشاهی را داریم، گزارش این هفته نیز متأسفانه شامل خبر درگذشت سعید تشکری است.

آغاز مرحله اول پرداخت هزینه نمایشگاه مجازی کتاب تهران به ناشران، انتصاب مدیر نمایشگاه کتاب پیشرو تهران، دو داستان از کتابخانه ملی و انتشار فراخوان جشنواره ملی شعر خیریه از دیگر اخبار این هفته است. . گزارش.

به شرح زیر گزارش تفصیلی اخبار منتخب حوزه کتاب و نشر را در هفته سوم بهمن ماه 1400 می خوانیم;

آغاز مرحله اول پرداخت نمایشگاه های مجازی کتاب به ناشران

روز چهارشنبه در خبری که این هفته منتشر شد به نقل از علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تسویه حساب با ناشران شرکت کننده در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران منتشر شد. رمضانی در این خبر گفت: مرحله اول پرداخت مطالبات ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه بر اساس بسته های ارسالی به خریداران از روز چهارشنبه آغاز شد.

انتصاب مدیر سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته جاری با صدور حکمی، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی این وزارتخانه را به عنوان سرپرست سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب کرد.

سعید تشکری درگذشت

سعید تشکری داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس که به دلیل بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان بستری بود، عصر امروز سه‌شنبه در بیمارستان درگذشت. تشکری که به دلیل بیماری شدید عروق کرونر در بیمارستان بستری بود بر اثر خونریزی معده جان باخت.

معرفی کاندیدای «علم ناب» از سالنامه

نامزدهای «عمومی و تاریخ»، «ریاضی»، «زیست شناسی» و «زمین شناسی» در گروه «عمومی» سی و نهمین دوره جوایز کتاب جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 18 بهمن ماه از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد. رویداد.

معرفی نامزدهای کتاب سال «کودک و نوجوان»

کاندیدای سی و نهمین دوره جایزه کتاب جمهوری اسلامی ایران در رشته‌های «دین»، «داستان‌های مکتوب»، «داستان‌های ترجمه‌شده»، «علوم و هنر» و «علوم و فناوری» در سی و نهمین دوره جایزه کتاب جمهوری اسلامی ایران. این هفته معرفی شد

بیش از 20 نسخه خطی و چاپ سربی و چاپ سنگی به کتابخانه ملی اهدا کرد

روز یکشنبه گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه بیش از 20 نسخه خطی و سربی و چاپ سنگی فارسی و عربی توسط خانواده مرحوم جمشاد قنبر به کتابخانه ملی ایران اهدا شد. 11 نسخه نسخه خطی قدیمی، 12 نسخه کتاب قلع و سنگ، 338 کتاب چاپی و 246 منبع غیرکتابی اهدا شد.

امضای یادداشت تفاهم بین ایران و کتابخانه ملی رم

بر اساس گزارشی که روز شنبه هفته جاری منتشر شد، سفیر و رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا از کتابخانه ملی مرکزی رم بازدید و با استفانو کامپانیولو، رئیس این کتابخانه دیدار و درباره همکاری‌های آتی که برای حفظ نسخه‌های خطی فارسی امضا خواهد شد، گفتگو کردند.

انتشار فراخوان جشنواره سراسری شعر خیریه

سه شنبه هفته جاری فراخوان ارسال آثار به اولین جشنواره سراسری شعر خیریه ارسال شد. پیش از این مراسم افتتاحیه و رونمایی از پوستر این جشنواره سوم بهمن ماه امسال با حضور جمعی از چهره های شاخص فرهنگی و ادبی کشورمان و اصحاب رسانه در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد. انقلاب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید