دریادار ایرانی: به دنبال تقویت دوستی بین کشورها هستیم / برگزاری رزمایش‌های ‌مشترک دریایی با کشورهای حاشیه خزر

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از انزلی، امیر دریادار شهرام ایرانی ‌در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین دوره رقابت‌های جام دریا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایران در رقابت‌هایی که شرکت می‌کند به دنبال کسب رتبه نیست بلکه هدف ما آزمایش میزان توانمندی نیروهایمان در سطح بین‌الملل است. بنابراین مهم‌ترین هدف حضور نیروی دریایی در جام دریا، دیپلماسی دفاعی و دریایی است.

وی ادامه داد: نیروی دریایی، نیرویی است که می‌تواند با هر کشوری که به آب‌ها دسترسی دارد ارتباط بگیرد و ما در این ارتباط‌ها به دنبال افزایش و تقویت دوستی بین کشورها هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش: اجازه نمی‌دهیم دشمنان امنیت منطقه را به هم بریزند/ به عنوان کشوری مستقل از دریا حفاظت می‌کنیم‌دعوت فرمانده نیروی دریایی پاکستان از نیروی دریایی ارتش برای شرکت در رزمایش عماناستقبال دریادار ایرانی از فرمانده نیروی دریایی پاکستان

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: در تلاشیم این دوستی‌ها را به عنوان الگو در بین کشورهای حاشیه خزر حفظ کرده و ارتقا بخشیم.

وی با اشاره به پیشتازی ایران در برقراری و تقویت صلح و دوستی بین‌المللی، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به تداوم ارتباط و توجه به جوامع بشری و گفتمان بین دولت‌ها توجه ویژه دارد.

امیر دریادار ایرانی اضافه کرد: در رقابت‌های جام دریا تلاش کردیم که با رقابتی سالم در کنار رفاقت بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی همچنین گفت: در تلاشیم در آینده با برگزاری رزمایش‌های مرکب و مشترک و دید و بازدیدها از کشورهای حاشیه خزر به همه جهان الگوی مودت برادری و دوستی را در صلح و صفا نشان دهیم.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید