دریافت رضایت‌نامه از والدین برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه قانونی نیست

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محمدحسین کفراشی درباره اخذ رضایت‌نامه از سوی برخی مدارس از والدین برای حضور دانش‌‌آموزان در مدرسه، اظهار کرد: هیچ دستورالعملی مبنی بر اخذ رضایتنامه از والدین برای حضور دانش‌آموزان به مدارس ابلاغ نشده است، لذا این موضوع وجاهت قانونی ندارد.

وی افزود: با توجه به این که ستاد ملی مبارزه با کرونا مخالفتی با بازگشایی مدارس ندارد، لذا ضرورتی نیز بر اخذ گواهی و رضایت‌نامه از والدین وجود ندارد.

کفراشی با تأکید بر این که برای حضور دانش‌آموزان در ساعات خارج از برنامه درسی مصوب مانند «شرکت در اردوها» و «فعالیت ‌های فوق‌برنامه»، رضایت‌نامه نیاز است، ادامه داد: مدارس موظف به اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی هستند تا خانواده‌ها نیز با آرامش بتوانند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گفت: هرگونه شکایاتی درباره اخذ رضایت نامه از سوی مدارس از طریق سامانه shekayat.medu.ir ظرف مدت 10 روز پیگیری و پاسخ داده می‌شود.

بازگشایی کامل مدارس کره جنوبی با تدابیر احتیاطی خاصماجرای مسمومیت دانش‌آموزان دبستانی چه بود؟/ 47 هزار بخاری گازی در مدارس کشور46 درصد دانش‌آموزان مدارس شاهد از خانواده ایثارگران نیستند/اعزام برترین معلمان به مدارس شاهد3 چالش بزرگ وزیر جدید آموزش و پرورش/ سرانه حمایتی برای مدارس خاص دامن زدن به بی‌عدالتی استتمام دانش‌آموزان تا پایان هفته آینده به مدارس می‌روندروایتی از روز نخست بازگشایی مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید