در اردبیل – خبرگزاری مهر 15 پایگاه سیار و ثابت اکولوژیک | ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر رامین جمشیدی، ظهر پنجشنبه در جلسه خدمات نوروزی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، ماموران یگان حفاظت با حضور مستمر در مناطق از شکار غیرمجاز و برخورد با مواد تخریب کننده و آلودگی در پاسگاه ها جلوگیری کردند. و حیات وحش

وی تصریح کرد: با تلاش محیط بانان و کارشناسان حیات وحش استان اردبیل در این مدت 43 بال انواع پرندگان وحشی پس از درمان و بهبودی نسبی به طبیعت بازگردانده شد.

معاون محیط زیست و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: 15 پاسگاه ثابت و سیار اکولوژیک در مناطق تحت مدیریت با 56 حافظ حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش حفاظت می کردند و در این مدت تعداد یگان های گشت خودرویی 15 واحد بود. روزانه 2 موتورسیکلت و 38 عابر پیاده در روز تردد می کردند.

جمشیدی افزود: در 13 فروردین ماه همکاران محیط زیست در تمامی شهرستان ها با همکاری شهرداری ها اقدام به جمع آوری ماهی قرمز، سبزه برای مسافران و گردشگران و توزیع کیسه زباله بین دوستداران طبیعت کردند.

در حال حاضر 174 هزار هکتار از سطح استان اردبیل در قالب 6 منطقه غار است .انکوه سبلان، آگوداغ، دریاچه نئورمغان الف انزان توسط اداره کل حفاظت محیط زیست اداره می شود که 9.78 درصد از کل مساحت استان را پوشش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید