در استان ها 32 مرکز محرومیت زدایی از دامپزشکی ایجاد شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی خورشیدوند روز جمعه در آیین افتتاحیه رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی خراسان جنوبی افزود: این اردوها با 2 ماموریت ویژه تشکیل شده و مسئول و اعضای آن جهادگران دامپزشکی هر استان هستند. .

وی بیان کرد: اولین ماموریت قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی، پیوستن به گروه های جهادی تخصصی کشور در اردوگاه و جلوگیری از فعالیت انزوا آنها است.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی گفت: ستاد محرومیت زدایی دامپزشکی کشور مانورهای تخصصی استانی، منطقه ای و کشوری را برگزار کرده یا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سه هزار جهادگر در این رزمایش ها شرکت کرده اند افزود: هدف ما حضور و فعالیت 42 هزار دامپزشک و پیراپزشکی کشور در رزمایش های اردوی محرومیت زدایی دامپزشکی است.

خورشیدوند گفت: نهادهای همکار در حوزه دامپزشکی فعالیت هایی داشتند که همه این فعالیت های جهادی در اردو برنامه ریزی و برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده به دامداران رایگان است افزود: در ماموریت مبارزه با بیماری موفقیتی حاصل نشد اما با پیگیری ها و تلاش های سازمان جهانی بهداشت رتبه ایران سبز شده است و آیا ما به آن تعلق داریم. 9 کشور سبز جهان

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: تلاش بر این است که فرآورده های دامی ایران به 45 کشور جهان ارسال شود و پس از 6 سال ارسال فرآورده های طیور ایرانی به عراق از سر گرفته شده است.

وی بیان کرد: حاصل همه این تلاش ها خروجی غذایی، بیولوژیکی و امنیت ملی در کشور است.

رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در آستانه برگزاری مجمع ملی جهادگران با حضور بیش از 160 جهادگر از استان های مختلف کشور در حوزه تخصصی دامپزشکی از امروز (جمعه) در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

مراسم افتتاحیه رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مسئولان و جهادگران در سالن غدیر بیرجند برگزار شد و گروه های جهادی به سامانه ۱۱۵ اعزام شدند. مناطق سراسری و عشایری استان.

برنامه های مجمع ملی جهادگران تحت عنوان جهاد مقدس از سوم شهریور ماه با حضور گروه های جهادی خدمت رسانی در شهرستان فردوس و استان خراسان جنوبی آغاز شد و ادامه دارد.

گردهمایی سراسری جهادگران 13 شهریور امسال مصادف با سالروز حضور مقام معظم رهبری در فردوس پس از زلزله 1347 و ارائه خدمات جهادی به زلزله زدگان این منطقه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید