در جریان تمرین نظامی روسیه، یک مقام نظامی آمریکا با همتای بلاروسی خود مذاکره می کنددیو باتلر، سخنگوی وزیر امور خارجه مشترک، به رویترز گفت: این تماس تلفنی ارتباط بین دو طرف را تسهیل کرده است تا احتمال اشتباه محاسباتی کاهش یابد و نظرات دو طرف در مورد امنیت کنونی اروپا به اشتراک گذاشته شود. قرار داده شده.
به گزارش ایرنا، روسیه و بلاروس از امروز (پنجشنبه) رزمایش مشترک «عزم متحد-2222» را در پایگاه های آموزشی بلاروس آغاز کردند.

وزارت دفاع اوکراین نیز از آغاز تمرینات نظامی خبر داده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هدف از این اقدام، مهار و مهار تجاوزات خارجی در طول عملیات دفاعی و حفاظت از منافع دولت اتحادیه اروپا (روسیه-بلاروس) در مبارزه با تروریسم است.

بر اساس این گزارش، رزمایش مشترک روسیه و بلاروس موسوم به «قطعنامه متحد-2222» روز پنجشنبه به عنوان بخشی از مرحله دوم آزمایش نیروهای واکنش دولت اتحادیه اروپا در پایگاه های آموزشی در بلاروس با تصمیم روسیه و بلاروس آغاز شد. رهبران اتحاد دسامبر گذشته ، انجام شده.

الکسی راژنیکوف، وزیر دفاع اوکراین نیز اعلام کرد که بین 10 تا 20 فوریه، بلاروس و روسیه رزمایش هایی را با پهپادهای بایراکتا و سامانه های موشکی ضد تانک قابل حمل جاولین در پایگاه های آموزشی اوکراین برگزار خواهند کرد.

از زمان اعلام مانورهای غرب بلاروس-روسیه، لفاظی‌هایی مبنی بر این که تمرین‌های مشترک آینده بین نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و بلاروس به وضوح به روسیه اجازه می‌دهد از شمال به اوکراین حمله کند، آغاز شده است. مسکو و مینسک بارها ادعاهای کی یف را رد کرده اند.

آندری نیکراسویچ، رئیس یگان اصلی آموزش رزمی نیروهای مسلح بلاروس گفت: «این رزمایش ها ماهیت کاملاً دفاعی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید