در «پرخو» داستانی با محوریت جنگ بخوانید.باشگاه خبرنگاران جوان کتاب «پرخو» نوشته شبنم غفاری حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. این کتاب به مبارزه و پیوند علم، ثروت و سیاست در زمان ما می پردازد. داستان زنی را در قالب داستانی روایت می کند که در زمینه تحقیقات علمی و آزمایشات عملی به نتایج تکان دهنده و باورنکردنی می رسد. نتیجه ای که مسیر زندگی را تغییر می دهد و به دو مسیر زندگی و انتخاب های سخت و مشکوک می انجامد.

زنی که هر روز قوی تر و مصمم تر از روز قبل است. در کل «پرخو» را می توان تاریخ جنگ دانست. مبارزه ای که برای رسیدن به حقیقت و ریشه کنی ریا صورت می گیرد. در این داستان سمیرا تنها کسی نیست که باید انتخاب کند. همه اطرافیان او مسیری مشکوک و حساس را طی می کنند. معضل «معضل استغفار و حق طلبی» نامیده می شود.

در قسمتی از کتاب می خوانیم:

«سمانه را دست گرفتیم و از لابه لای علف های بلند کویر پشت خانه دویدیم که بالاخره به دیوار مدرسه رسید. طبقات اول پاهای خود را در ساقه ضخیم علف فرو بردند و در گل و لای به زمین افتادند. بعد دست هایش را می گرفتیم و بلند می کردیم. تا بابی پدر همیشه می گفت برای کمک به مردم دراز بکش. خودش، اما دستش همیشه روی تخت بود. بی حرکت من می خواهم دست دراز کنم. برای همین شروع کردم…”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید