دستاوردهای حشد شعبی در شمال شرق دیالی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد التمیمی» از فرماندهان حشد شعبی عراق به تشریح نتیجه مرحله دوم عملیات در شمال شرق دیالی پرداخت و گفت: منطقه «زور نهرالوند» در شمال شرق دیالی به مثابه چالشی امنیتی برای ماهها محسوب می‌شد زیرا دارای درختان و پوشش گیاهی انبوهی است که مکان مناسبی برای پنهان شدن تروریست‌هاست.

وی افزود: حشد شعبی طی عملیات گازانبری همه ورودی‌های این منطقه را به محاصره درآورد و مانع از رخنه عناصر داعشی به عمق این منطقه شد و همه خطوط امدادرسانی برای تکفیری‌هایی که در داخل این منطقه پنهان شده‌اند را قطع کرد.

التمیمی گفت: باوجود شرایط دشوار منطقه، اما نیروهای حشد شعبی شجاعت زیادی از خود به خرج دادند و همه موانع را کنار زدند و موفق به کنترل بر منطقه ای بسیار پیچیده شدند.

منطقه «زورالوند» از مناطق بسیار خطرناک در دیالی به سبب تحرکات عناصر داعشی محسوب می‌شود.

منطقه الوقف در دیالی خطرناک و مخفیگاه داعش

منطقه «الوقف» در دیالی با داشتن درختان نخل و مساحت گسترده در کرانه رود دیالی میان نواحی «ابی صیدا و العباره» واقع شده است و از مناطق بحران خیز از 2004 تاکنون بوده است و گروه‌های تروریستی در آن به فعالیت پرداخته‌اند.

«طالب الربیعی» از کشاورزان منطقه گفت: منطقه «الوقف» به مثابه عراق کوچک است زیرا عشایر و طیف های متعددی را در خود دارد که از دهه‌ها قبل در آن زندگی می‌کنند.

وی افزود: همه گروه‌های تروریستی از القاعده گرفته تا داعش در الوقف مخفیگاه داشته و به سبب شرایط جغرافیایی منطقه و موانع آن و باغات انبوه و متروکه به چنگال عدالت سپرده نشده‌اند.

کشور عراق ,

الربیعی تاکید کرد: بخش اعظم این بوستان‌ها ناامن است زیرا علاوه بر هسته‌های خفته داعشی، مواد منفجره کار گذاشته شده است. مخفیگاه‌ها ویران می‌شود، اما تروریست‌ها همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

«غزوان الخزرجی» از دیگر کشاورزان منطقه هم بر ضرورت نقشه امنیتی بزرگ تاکید می‌کند و عملیات چند ساعته را کارساز نمی‌داند.

«ایوب الربیعی» نماینده سابق پارلمان عراق هم از منطقه «الوقف» به عنوان منطقه بحرانی نام برده و تاکید می‌کند که بدون استقرار نیروها در بوستان‌ها و مسیرهای کشاورزی نمی‌توان امنیت در این منطقه برقرار کرد.

دستاورد مهم حشد شعبی در نابودی توان داعش

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق به دستاورد حشد شعبی عراق در نابودی ساختن ماده «سی فور» با قابلیت انفجار بالا اشاره کرد و گفت: عملیات ویژه حشد شعبی در 11 منطقه دیالی طی ماه‌های گذشته نتایج مفیدی به دنبال داشته است که بارزترین آن پایان دادن به توان داعش در ساخت ماده «سی فور» است که ماده مهم ساخت بمب و کمربند انفجاری تکفیری‌هاست.

وی افزود: داعش برخی مخفیگاه‌های خود را به کارگاه ساخت ماده «سی فور» تبدیل کرده بود. رسیدن به مناطق دور دست و انهدام مخفیگاه‌ها و نابودی ماده سی فور، سرآغازی برای پایان توان داعش در زمینه ساخت آن محسوب می‌شود.

الحسینی گفت: توان داعش در این زمینه به پایان رسیده است و این دستاوردی مهم برای حشد شعبی و یگان خنثی کننده مواد منفجره است که خون‌های زیادی برای برچیدن بمب‌های داعشی داده است.

عملیات حشد شعبی در جنوب سامراء

از سوی دیگر حشد شعبی عراق در ناحیه «یثرب» در جنوب شهر سامراء هم به جستجو و پاکسازی بوستان‌ها و رودهای این ناحیه از عناصر داعشی پرداخت.

سلاح مقاومت عراق عامل بازدارندگی در برابر حملات داعش

اداره اطلاع رسانی حشد شعبی هدف از این عملیات ثبات امنیتی و اجازه ندادن به تروریست‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و نیروهای امنیتی دانست.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید