دستور استاندار سمنان برای فعالیت ‌گروه‌های شغلی چهارگانه ‌با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: مدیران ستادی و اعضای ستاد استانی و شهرستانی مدیریت مقابله با کرونا، از ساده‌انگاری در امور مرتبط با بیماری کرونا به شدت اجتناب کنند.

وی افزود: پرهیز از ساده‌انگاری در بحث مقابله با کرونا در بین مردم امری است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار سمنان بیان کرد: امروز بیش از ساده‌انگاری مردم، احساس می‌کنیم در بحث کرونا، ساده‌انگاری از سوی برخی مدیران اتفاق افتاده است که اعضای ستاد باید حساسیت‌های لازم در خصوص امور مرتبط با بیماری کرونا را در دستور کار قرار دهند.

هاشمی عنوان کرد: امروز مهم‌تر از مسئله بیماری کرونا در سطح کشور و استان نداریم و بحث سلامت مردم و حفظ آن، باید به صورت جدی مورد توجه مدیران استان قرار داشته باشد.

وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی و اقناع‌سازی مردم در جهت عدم ساده‌انگاری در بحث کرونا و همچنین تشویق برای استفاده از واکسن از مواردی است که باید به صورت ویژه به آن پرداخت و در این مسیر، شهرداری‌ها باید از ظرفیت تلویزیون‌های شهری و نصب بنر استفاده کرده و هشدارهای لازم را به مردم انتقال دهند.

استاندار سمنان اظهار داشت: سیمای مرکز سمنان میزگردهایی را در قالب کمیته علمی در خصوص آگاهی بخشی در بحث کرونا برای آحاد اقشار جامعه برگزار کند.

هاشمی گفت: استفاده از تریبون نماز جمعه، ائمه جماعت، سمن‌ها، تشکل‌ها و اتاق اصناف از دیگر ظرفیت‌هایی است که می‌تواند به بحث هشدار و هوشیاری مردم در خصوص عدم ساده انگاری در مقابله با کرونا، کمک‌کند.

وی افزود: مصوبات ستاد استانی و شهرستانی مدیریت مقابله با کرونا به صورت جدی پیگیری شود.

استاندار سمنان عنوان کرد: در حوزه استان سمنان، نسبت به میانگین کشوری، واکسیناسیون به خوبی در حال انجام است و در کنار آن لازم است تا رسانه‌ها، صدا و سیما، مطبوعات، ذی نفوذان و صاحب نظران علمی و دانشگاهی، مردم را به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشویق کنند.

هاشمی اظهار داشت: بازگشایی و فعالیت اصناف گروه‌های شغلی چهارگانه باید همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال نظارت‌های دقیق باشد.

وی افزود: نظارت بر رعایت پروتکل‌ها بهداشتی در حوزه حمل و نقل و ناوگان شهری که در حوزه شهرداری و اداره کل حمل و نقل جاده‌ای است، در دستو کار قرار گیرد.

استاندار سمنان تأکید کرد: دغدغه مردم دامغان در خصوص بیمارستان به صورت جدی پیگیری و تماس با معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص رفع این مشکل برقرار شد که نیاز است تا رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان، پیگیری‌های لازم در خصوص این ‌مهم را تا حصول نتیجه مطلوب در دستور کار قرار دهند.

هاشمی گفت: در حال حاضر شهرستان میامی در وضعیت آبی، شهرستان‌های سرخه، آرادان و مهدیشهر در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی می باشند.‌

وی افزود: مسئولان دقت لازم را داشته باشند تا وضعیت رنگ‌بندی آبی در شهرستان میامی که در این وضعیت قرار دارد حفظ و مابقی شهرستان‌ها نیز از وضعیت رنگ‌بندی زرد و نارنجی به آبی تبدیل شوند.

استاندار سمنان بیان کرد: در بحث بازگشایی مدارس، ‌تابع دستورات و مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا هستیم.

هاشمی افزود: واکسیناسیون 50 درصد از دانش‌آموزان استان در دُز اول به انجام‌ رسیده است.‌

وی گفت: سعی ما بر این است که نحوه و شیوه برخورد ما با بحث واکسیناسیون دانش‌آموزان، اجباری نباشد و بنابراین از خانواده‌ها و والدین تقاضا داریم تا همکاری‌های لازم در این خصوص را داشته باشند.

استاندار سمنان اظهار داشت: آن دسته از شهرهای استان که در مسیر تردد و بازگشت زائران امام‌هشتم(ع) قرار دارند، تمهیدات لازم برای خدمات‌رسانی به این عزیزان را در دستور کار قرار دهند تا زائران نگرانی در خصوص دریافت خدمات نداشته باشند.

سیر شیوع کرونا در شرق استان سمنان نزولی است

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با بیان اینکه هفته گذشته، افزایش نسبی در تعداد بیماران مبتلا به کرونا را داشتیم که جای نگرانی ندارد، افزود: در دو ، سه روز اخیر به روند کاهشی تعداد بیماران در مناطق تحت پوشش دانشگاه بازگشتیم.

وی با بیان اینکه چرخه انتقال ویروس همچنان فعال است، اظهار داشت: سیر نزولی شیوع کرونا تدریجی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بستری 68 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر وضع شاهرود نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی قرار دارد.

اثربخشی واکسن پاستور در پیشگیری از بستری کرونایی 92 درصد است + جزئیاتواکسیناسیون‌ فراگیر کرونا، نتیجه اعتماد تعمیم‌یافتة مردم و دستگاه‌های حاکمیتی استهشدار درباره زمستان سخت کرونایی در آلمان

چمن در مورد تزریق واکسن کرونا در شرق استان سمنان گفت: 68 درصد جمعیت بالای 12 سال این منطقه از استان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/363/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید